Rodzaje lamp do salonu
8 mar 2019

Rodzaje lamp do salonu

Post by Redaktor

Oświetlenie w salonie powinno być funkcjonalne, ale niepozbawione indywidualności. Można stosować różne rodzaje oświetlenia. Lampy i żyrandole sufitowe w salonie mogą korzystnie podzielić przestrzeń na obszary. Nowoczesne sufitowe lampy do salonu to harmonia we wszystkim. Ciepłe światło tworzy wygodę, a zimny blask nadaje atmosferę powagi i luksusu. Nowoczesne sklepy mają szeroką gamę takich akcesoriów, dzięki czemu można znaleźć najbardziej odpowiedni model.

Zasady, którymi należy się kierować kupując lampy do salonu

Istnieją ogólne zasady, które pomogą stworzyć domowy komfort i atmosferę. Nawet najbardziej zwyczajnie wyglądający salon ulega przekształceniu, jeśli nie tylko zostanie wniesione do niego światło, ale także piękne elementy dekoracyjne. Są to sufitowe lampy do salonu. Ponieważ to pomieszczenie jest największe w domu, najczęściej montowane jest kilka źródeł światła. Lampy do salonu muszą spełniać swój cel i zgranie z kolorystyką. Właściciel musi również upewnić się, że sztuczne oświetlenie jest jak najbardziej zbliżone do naturalnego. W tym samym czasie przestrzeń sufitu powinna być oświetlona najjaśniej, a następnie ściany i podłoga pokoju.

Lampa w salonie

Lampa w salonie

Lampy do salonu

Lampy do salonu

Jak właściwie rozmieścić lampy w salonie?

Wybierając główne źródło światła, należy unikać lamp o twardym lub bezpośrednim kierunku strumienia świetlnego. Główna lampa powinna znajdować się pośrodku pomieszczenia, chociaż w niektórych przypadkach możliwe są odchylenia od tych norm. Gdy konieczne jest oświetlenie dowolnej części pomieszczenia, główne źródło światła można przesunąć ze środka.

Projektanci zalecają zakup kryształowych lub klasycznych żyrandoli w salonie z wysokimi sufitami. W sprzedaży dostępne są modele o różnych kształtach i wzorach, które idealnie pasują do każdego wnętrza. Jednak w pomieszczeniach o niskim suficie takie żyrandole prawie nigdy nie są używane. W tym przypadku warto kupić lampę do salonu o nieco skromniejszym designu, bez kolorowych i różnorodnych kloszów i dodatków. Warto zwrócić także uwagę na stylowe i nowoczesne lampy LED.

Ścienne lampy do salonu

Lampy ścienne do salonu tak zwane kinkiety są bardzo eleganckie i jednocześnie praktyczne. Za ich pomocą można wyróżnić niektóre obszary salonu, na przykład, aby skoncentrować się na zdjęciach rodzinnych umieszczonych na ścianie. Jeśli członkowie rodziny często czytają w salonie, można powiesić kinkiet nad fotelem lub sofą, w wyniku, czego nie będzie potrzeby włączania głównego światła. Lampy ścienne, mogą mieć różny rozmiar i kształt, być wykonane w różnych kolorach, co pozwala łatwo wprowadzić je w otoczenie.

Podłogowa lampa do salonu

Tradycyjnie lampa podłogowa w salonie jest lampą pod abażurem na długiej nodze. Nowoczesne modele czasami odbiegają od oryginalnej wersji, dzięki czemu mogą stać się oryginalnymi detalami wnętrza. Główną różnicą między lampą podłogową a wcześniej wymienionymi typami lamp jest możliwość przeniesienia jej z miejsca na miejsce. Można umieścić lampę w salonie dokładnie tam, gdzie obecnie jest potrzebne jaśniejsze oświetlenie.

Stołowa lampa do salonu

Niestety, nie zawsze jest możliwość posiadania oddzielnego pokoju, aby wstawić biurko. Jeśli jednak pozwala na to powierzchnia, można utworzyć w salonie obszar roboczy z półkami na książki i biurkiem. Oczywiście w tym przypadku nie można obejść się bez lampy stołowej do salonu. Może być masywna lub nie zajmować dużo miejsca.

 

 

 

0 Comments

Leave a Comment