Powłoka hydrofobowa – cegły
28 gru 2018

Powłoka hydrofobowa – cegły

Post by Redaktor

Powłoka hydrofobowa – cegły

Polski klimat nie sprzyja dobremu zachowaniu się budynków. Warunki atmosferyczne, takie jak wiatr czy deszcz albo niska temperatura negatywnie wpływają na stan elewacji budynków. Zdarza się również, że ściany niszczone są przez działalność ludzką. Z tego powodu wielu właścicieli prywatnych lub publicznych budynków decydują się na zabezpieczenie elewacji specjalną powłoką hydrofobową. Czym jest ta powłoka? Jakie ma właściwości i jakie powierzchnie chroni?

Zabezpieczanie ścian i elewacji za pomocą powłoki hydrofobowej

Powłoka hydrofobowa to produkt, który jest przeźroczysty. Gwarantuje to zatem zachowanie naturalnej barwy oraz struktury elewacji. Ma to głównie zastosowanie w momencie kiedy pokrywa się powłoką na przykład cegły, ponieważ czasami właściciel chce, żeby ściana czy elewacja była w takim stanie i chce uwydatnić naturalny efekt zastosowanego materiału, np. cegły. Poza tym, elewacje, na których jest już jakaś farba w danym kolorze, powłoka hydrofobowa nie przykrywa jej, a elewacja wygląda jak przed zastosowaniem powłoki hydrofobowej.

Zalety powłoki hydrofobowej

Dzięki zastosowaniu powłoki hydrofobowej, elewacja budynku będzie skutecznie zabezpieczona przed działaniem wilgoci, które powodują powstawanie pleśni oraz grzybów. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale także wpływa na jakość całego budynku. Powłoka hydrofobowa chroni również elewację przed wodą, która ścieka z dachu. Kiedy budynek znajduje się blisko ruchliwej ulicy, zaimpregnowanie elewacji powłoką hydrofobową pozwala na uniknięcie niekorzystnego działania spalin oraz deszczu i błota z ulicy.

Aplikacja powłoki hydrofobowej

Najczęściej impregnowanie ścian oraz elewacji budynków powłoką hydrofobową wykonuje się przy pomocy zwykłego wałka malarskiego. Korzysta się też z rozpylacza. Ten sposób to metoda znacznie szybsza, ponieważ w znacznie krótszym czasie można pokryć produktem większą powierzchnię. Jednak trzeba liczyć się z częściową utratą specyfiku, ponieważ opada on, nie pokrywając elewacji.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment