Białko, a inne makroskładniki
29 gru 2020

Białko, a inne makroskładniki

Post by Redaktor

Białko jest to jeden z najważniejszych makroskładników. Odgrywa on kluczową rolę w organizmie, ponieważ dzięki niemu transportowane są różne substancje, zwalczane toksyny i przede wszystkim dostarcza on energii, która jest wykorzystywana przez ludzie ciało. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego trzeba jeść, aż 2 g białka na 1 kg masy ciała i to codziennie.

 

Czym różni się białko od pozostałych makroskładników

Jak wiadomo do makroskładników zaliczają się:

– białko,

– tłuszcze,

– węglowodany.

Skoro należą one do makroskładników to czym się one różnią. Główną różnicą jest fakt, że białko nie jest magazynowane w organizmie. Tłuszcz i węglowodany osadza się i widać go w postaci tłuszczu. Białko zostaje po prostu wydalone, dlatego trzeba codziennie jeść jego tak duże ilości.

 

Początkującym ciężko zjadać odpowiednie ilości białka

Osoby nowe na siłowni dostają wskazówki, że muszą zwiększyć podaż białka. Jednak jest im bardzo ciężko zjadać go więcej i nie mogą znaleźć alternatywy. Istnieje jeden sposób, z którego korzysta bardzo dużo osób początkujących, a także zaawansowanych. Jest to po prostu suplementacja. Białko może zostać kupione w proszku i w łatwy sposób włączone do diety. Można z niego zrobić mnóstwo przepisów, dzięki czemu budowa masy mięśniowej będzie prostsza. Koszt takiego białka jest różny, jednak jest ono potrzebne. Oczywiście jeśli ktoś potrafi zjadać odpowiednią ilość białka bez suplementów to bardzo dobrze, jednak z czasem będzie coraz trudniej i może warto już teraz zaopatrzyć się w białko.

 

 

Tags:

0 Comments

Leave a Comment