Zakupy w sąsiedztwie – Małpka Express
25 mar 2019

Zakupy w sąsiedztwie – Małpka Express

Post by Redaktor

Małpka Express otwiera średnio trzy sklepy na miesiąc.

Marka sklepów convenience Małpka Express pojawiła się na rynku w marcu tego roku. W ciągu kilku miesięcy otwartych zostało 19 sklepów partnerskich, które działają na terenie ośmiu województw. Małpka prowadzi również rekrutację w kolejnych miastach, m.in.: w Malborku, Zgorzelcu, Warszawie, Bydgoszczy i Wałczu.

– Chcemy otwierać sklepy Małpka Express przy głównych ulicach miast oraz na terenach osiedli mieszkaniowych. Występujemy również w pasażach Czerwona Torebka – wyjaśnia Maciej Szturemski, prezes zarządu spółki Małpka.

We wrześniu ruszył pilotażowy program, który polega na połączeniu sklepów Małpki Express z drogerią Dodo, która również należy do spółki Małpka. Pierwszy sklep łączący ofertę tych dwóch konceptów ruszył w Szczecinie. Oprócz drogerii w sklepach Małpka Express działa również Strefa Małpka Cafe, gdzie klienci mogą napić się kawy i zjeść hot-doga.

Franczyzobiorcy Małpki Express nie muszą płacić za przystąpienie do sieci ani za funkcjonowanie w niej. Muszą jednak sfinansować z własnych środków zakup oraz rejestrację kasy fiskalnej, koncesję na alkohol oraz materiały niezbędne do prowadzenia biura. Koszty inwestycji zamykają się w granicach 5 tys. zł. Całość kosztów związanych z adaptacją i wyposażeniem lokalu leży po stronie spółki Małpka. Partnerzy prowadzący sklepy Małpka Express przechodzą cykl szkoleń, które przygotowują ich do prowadzenia biznesu.

Uczestnicy szkoleń dowiadują się nie tylko, jak prowadzić własny sklep, ale również uzyskują komplet niezbędnych zaświadczeń, np. BHP czy pierwszej pomocy medycznej. Później następuje część praktyczna szkolenia, która odbywa się w jednym ze sklepów należących do naszej sieci – mówi Maciej Szturemski.

0 Comments

Leave a Comment