Złocisty las

#51
Starał się utrzymać, zaciskając szczęki na gardle zwierzęcia tak długo, ile zdołał, lecz prędzej, czy później ofierze udało się uwolnić, odrzucając przy tym basiora. Keiran wylądował na ziemi, nieco się przy tym obijając, lecz nie czekając ani chwili dłużej zerwał się na równe łapy. Rozejrzał się szybko, by zorientować się w sytuacji. Siostra wciąż wbijała kły w ciało wierzgającego jelenia, który ewidentnie próbował dosięgnąć ją swym porożem. Widok ten wzbudził w złocistym samcu nieprzyjemną mieszaninę niepokoju i gniewu. Keiran od zawsze widział siebie w roli obrońcy. Nie mógł dopuścić do siebie myśli, że ktoś mógłby doznać jakiejkolwiek krzywdy w jego otoczeniu. Zwłaszcza nie po tym, jak poprzysiągł sobie, iż nigdy już do tego nie dopuści. Być może była to skrajnie naiwna i niedojrzała postawa, lecz tak, czy owak, kłębiące się w jego wnętrzu uczucia skłoniły go do ponownego ataku. Złotooki warknął donośnie, puszczając się biegiem w stronę jelenia i rzucając na drugi z jego boków. Zaatakował, starając się przelać w ten jeden cios wszystkie swoje emocje - cały gniew i irytację, niepokój i troskę o własną siostrę.

//Keiran używa umiejętności Wściekłość.

Złocisty las

#52
Zdawała sobie sprawę, że rogi jelenia zaczyna niebezpiecznie zbliżać się w jej stronę, więc nie zastanawiając się zbyt długo puściła bury bark chcąc uniknąć spotkania z nimi. Krew pulsowała jej w uszach, lecz mimo to, z jakiegoś powodu ogarnęło ją nieprzyjemne uczucie zimna. Wokół znikąd zaczęły pojawiać się chaotyczne drobinki śniegu, co jeszcze bardziej zdezorientowało beżową. Trwało jednak polowanie i nie mogła stać bezczynnie, więc postarała się w miarę możliwości zignorować wszystkie te dziwne anomalie i jak najmocniej wbić kły w tylną nogę roślinożercy.
//Thaisis używa umiejętności Zamieć.
“The fact that I’m silent doesn’t mean I have nothing to say.”
~Jonathan Carroll

Złocisty las

#53
Unik Thaisis
Wynik rzutu: 4
Unik nie powodzi się.
Thaisis przyjmuje 7 punktów obrażeń.

Atak Keirana
Użycie umiejętności Wściekłość.
Keiran zadaje 10 punktów obrażeń.

Unik jelenia
Brak możliwości uniknięcia umiejętności Wściekłość.
Jeleń przyjmuje 10 punktów obrażeń.

Atak Thaisis
Użycie umiejętności Zamieć.
Wynik rzutu: 4
Thaisis zadaje 4 punkty obrażeń.

Unik jelenia

Wynik rzutu: 4
Unik powodzi się.

Rzut na procent zadanych obrażeń.
Wynik rzutu: 2
(2*10)+20=40%
Jeleń przyjmuje 2 punkty obrażeń.
Jeleń przyjmuje 4 punkty obrażeń. (krwawienie)


Atak jelenia

Wybór przeciwnika (1.Keiran 2.Thaisis)
Wynik rzutu: 1

Rzut na zadane obrażenia
Wynik rzutu: 6+2
30% z 8 = 2 - działanie umiejętności Zamieć.
Jeleń zadaje 6 punktów obrażeń.

Podsumowanie II tury:

Keiran 90PŻ, 55E
Thaisis 93PŻ, 60E
Jeleń 9PŻ

Rogacz ubódł Thaisis w bark, lecz nie miał zbyt dużo czasu na poważne poturbowanie samicy, bo jego uwagę odwrócił nagły, potworny ból w boku. To Keiran bezlitośnie zatopił w nim kły. Jeleń zaczął gwałtownie wierzgać chcąc odczepić od siebie napastników, ale nie było to jednak takie proste, tym bardziej, że nagle na jego rozpalonym ciele zaczęły osadzać się niewielkie, zimne płatki śniegu. Anomalia uniemożliwiała mu precyzyjne wymierzenie ciosu, lecz i tak spróbował sięgnąć porożem w stronę biodra złotego samca.
E.

Złocisty las

#54
Jego emocje po chwili opadły, jakby ostudzone przez zrywający się nagle, lodowaty wiatr. Co najdziwniejsze, zimny podmuch niósł ze sobą płatki śniegu, osiadające teraz na ciele jelenia i wpadające mu do oczu, skutecznie ograniczając widoczność. Najpierw złote liście w środku lata, a teraz śnieg?! Ten las to wyjątkowo dziwne miejsce, przemknęło mu przez myśl, kiedy próbował utrzymywać równowagę pomimo nieustannego wierzgania zwierzęcia. Zaraz jednak zdał sobie sprawę z tego, że gdzieś już był świadkiem podobnego zjawiska. Widział już podobną śnieżycę, pojawiającą się znikąd wbrew prawom, jakimi rządziła się natura. Lecz gdzie?
Nie miał jednakże czasu, by się nad tym zastanowić, dostrzegł bowiem ruch jelenia, który ewidentnie próbował ponownie dosięgnąć go porożem. Puścił Puściwszy więc zdobycz ugiął nieco łapy, trzymając zad nisko przy ziemi, licząc na to, iż dzięki temu cios wymierzony w jego biodro chybi. Następnie, korzystając ze swego aktualnego położenia, rzucił się do przodu, starając się dosięgnąć brzucha roślinożercy.

Złocisty las

#55
Przeszywający ból w barku sprawił, że ledwo drasnęła jelenia, a już przerwała atak. Oddychała ciężko, patrząc jednocześnie jak roślinożerca zmienia cel i próbuje po raz kolejny wbić rogi w wilcze ciało, tylko, że tym razem należało ono do jej brata. Panicznie wodziła fiołkowymi ślepiami po ciele ofiary chcąc wybrać punkt na jego ciele, który najlepiej byłoby rozszarpać. Miała na celu miejsce z którego obficie sączyła się posoka, gardziel roślinożercy lecz ostatecznie zdecydowała się na próbę wskoczenia na zajętego jelenia i wgryzienia się w jego mokry kark. Kiedyś słyszała, jak o takim manewrze opowiadał jeden z braci, który szkolił się na łowcę. Miała tylko nadzieję, że zdoła się utrzymać i nie spadnie wprost pod twarde kopyta.
//Thaisis używa umiejętności Podwójny cios
“The fact that I’m silent doesn’t mean I have nothing to say.”
~Jonathan Carroll

Złocisty las

#56
Unik Keirana
Wynik rzutu: 9
Unik powodzi się.

Rzut na procent unikniętych obrażeń
Wynik rzutu: 4
(4*10)+4=44%
Keiran przyjmuje 3 punkty obrażeń.

Atak Keirana
Wynik rzutu: 1
Krytyczna porażka. Atak nie powodzi się.
Keiran przyjmuje 2 punkty obrażeń.


Atak Thaisis
Użycie umiejętności Podwójny cios.

Wynik rzutu: 3
Thaisis zadaje 3 punkty obrażeń. (pierwszy cios)

Wynik rzutu: 9
Thaisis zadaje 9 punktów obrażeń. (drugi cios)

Unik jelenia
Wynik rzutu: 5
Unik powodzi się.

Rzut na procent unikniętych obrażeń
Wynik rzutu: 3
(3*10)+20=50%
Jeleń przyjmuje 1 punkt obrażeń. (pierwszy cios)
Jeleń przyjmuje 9 punktów obrażeń. (drugi cios)
Jeleń przyjmuje 4 punkty obrażeń. (krwawienie)


Jeleń umiera


Podsumowanie III tury:

Keiran 85PŻ, 55E
Thaisis 93PŻ, 30E
Jeleń - martwy

Jeleń za pomocą swojego poroża zdołał wytrącić Keirana z równowagi do tego stopnia, że basior nie był w stanie wprowadzić w życie ataku, który zaplanował. Na szczęście jednak roślinożercę z każdą sekundą opuszczała coraz większa ilość czerwonej posoki, a celny cios siostry zdołał dokończyć całą sprawę. Kopytny zatoczył się po czym padł bez życia na ściółkę razem ze znajdującym się na jego grzbiecie wilkiem.
E.

Złocisty las

#57
Nie wszystko poszło tak, jak to sobie zaplanował. Uderzony przez jelenia, złocisty zachwiał się i upadł, obijając się przy tym nieco, nim zdążył jeszcze pochwycić zdobycz. Niemniej, pomimo nieudanego ataku, polowanie i tak zakończyło się sukcesem, bowiem w chwilę później Thaisis udało się powalić wycieńczone zwierzę.
Keiran czym prędzej wstał i nie czekając ani chwili dłużej podbiegł do siostry z radosnym wyrazem pyska i rozbujanym wesoło ogonem. Mimo, iż sam niezbyt się popisał, wydawał się być szczęśliwy. Cieszył się z możliwości napełnienia żołądka, czy też z bliskości wadery?
- Dobra robota, Thaisis! Nic ci nie jest? Nie zranił cię zbytnio, prawda? Mieliśmy sporo szczęścia, że natknęliśmy się na tego jelenia! - wyrzucał z siebie szybko i radośnie, niczym podekscytowany szczeniak. Pewnie gadałby i więcej, gdyby donośne burczenie w brzuchu w końcu nie przypomniało mu ponownie, jak dawno temu miał okazję napełnić żołądek i jak bardzo jest głodny. Wówczas zamilkł i przypadłszy do jeleniego truchła, przystąpił do jedzenia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron