Oczko wodne

#21
Nie mogła się poddać. Za wszelką cenę chciała stworzyć tą mieszankę. W sumie mogłaby po prostu stąd odejść, w końcu jeszcze nikt jej tutaj nie przyłapał, dodatkowo pewnie w okolicy kręci się Zięba, a przy niej mogła się czuć bezpieczna. Coś jednak nie dawało jej spokoju, mianowicie chodziło o zapach, nie robiła tego specjalnie, ale wciąż nosiła na sobie mieszankę różnych zapachów. Od tego niedźwiedzia, aż po ten który niegdyś należał do Iskier. Lyvarris nie chciała okazać się zdrajcą, który wskaże obcym drogę do jej nowego domu. Siląc się na spokojny oddech wpatrywała się w rośliny, by dojrzeć co mogła robić źle. Czyżby było im za sucho? Idąc tym tropem zdecydowała się podejść do wodnego oczka i pobrać z niego za pomocą pyska nieco wody. Po dostarczeniu jej do mieszanki ponownie przystąpiła do rozcierania roślin.
Obrazek

Oczko wodne

#22
Rzut na połączenie:

Wynik rzutu: 4
Niepowodzenie

Samiczka wciąż nie miała szczęścia. Najpierw mieszance było za sucho, teraz znowu wadera przesadziła z ilością cieczy doprowadzając zioła do tego, że zielska aż pływały. Z każdą chwilą Lyv zamiast przybliżać się do stworzenia mieszanki, to była o krok od bliskiego spotkania z wilkiem, który przebywał tu przed nią, a to przecież nie mogłoby się skończyć dobrze.

Oczko wodne

#23
Frustracja zaczynała przejmować kontrolę nad zdrowym rozsądkiem.. Co robiła źle, co było nie tak. Przecież się starała, przecież pamiętała jak tworzy się mieszanki i co powinno się umieć. Czemu więc wszystko było przeciwko niej?
Biała odskoczyła od papki i rozejrzała się po okolicy. Mimo, że ta była naprawdę piękna, samica nie miała czasu ani ochoty ekscytować się tym co jest wokół, w końcu cały czas borykała się z uczuciem, że ktoś ją obserwuje. Potrzebowała dłuższej chwili, by dostrzec mech, który porastał kamień znajdujący się przy samym oczku. Bez zastanowienia chwyciła nieco "gąbki" , po czym wrzuciła ją do mieszanki, by odsączyć trochę wody. Jeśli ta próba się nie powiedzie, to wadera chyba oszaleje.
Obrazek

Oczko wodne

#25
W końcu! Przez pysk młodej przeleciał cień uśmiechu. Nie miała ona jednak czasu na świętowanie i dziką radość, to dopiero początek, a dziwne wrażenie, że ktoś tu się zaraz pojawi jej nie opuszczało. Skupiając się na rozcieraniu ziół w głowie, jak mantrę, powtarzała kolejne kroki jakich musiała się podjąć. Nie mogła tworzyć ani za szybko, ani też zbyt powoli, każdy krok musiał być dobrze przemyślany. Jednak i ona, chcąc nie chcąc, poddała się chwili i wystraszona pękającą gałęzią odwróciła się gwałtownie wciskając łapę w zieloną papkę. Wiedziała, że w początkowych fazach mieszanki lubią szkodzić, jednak miała nadzieję, że nie oberwie zbyt mocno, w końcu to tylko łapa...

/ Lyvarris używa umiejętności Poświęcenie.
Obrazek

Oczko wodne

#26
Rzut Lyvarris na tworzenie
Użycie umiejętności Poświęcenie.
Lyvarris przyjmuje 10 punktów obrażeń.
Mieszanka zyskuje 20PM.

Rzut mieszanki na odrzucenie
Brak możliwości odrzucenia.
Mieszanka odrzuca 0PM.

Rzut mieszanki na tworzenie

Wynik rzutu: 8+1
Mieszanka zadaje 9 punktów obrażeń.

Podsumowanie I tury:
Lyvarris 100PŻ, 80E
Mieszanka (Dotyk tajemnicy) 20PM (z wymaganych 30)

Wydawałoby się, że chwila nieuwagi, nie będzie miała żadnych konsekwencji, lecz skutki zaczęły pojawiać się dopiero z lekkim opóźnieniem. Łapa umazana w papce zaczęła nieprzyjemnie piec i szczypać. Wadera musiała szybko wyciągnąć z mikstury swoją kończynę bo może skończyć się to znacznie gorzej niż tylko na podrażnionej skórze.
E.

Oczko wodne

#27
Mieszanka nie miała litości... Okrutne pieczenie i szczypanie skutecznie odwracały uwagę młodej od samej mieszanki. Lyvarris jednak nie mogła dać się zastraszyć w końcu to były tylko głupie zielska, które NIE ŻYŁY. Nie miały własnej woli, ani nawet nie mogły chcieć się zemścić, no bo jak? Frustracja w białej osiągnęła granicę. W końcu nie była już dzieckiem, a uwierzyła w coś tak banalnego jak żyjące, szukające zemsty chwasty. Zaciskając kły ze złości, cisnęła kamieniem o papkę, teraz nie bacząc na to, czy rozciera wszystko dobrze i dokładnie. Młodą kierowała wściekłość i nadzieja, że tym razem jej nic nie zaskoczy. W razie potrzeby tylko zerkała by na nowo nie umoczyć łap w zieleninie, no i żeby przypadkiem się nie ochlapać.

/Lyvarris używa umiejętności Wściekłość.
Obrazek

Oczko wodne

#28
Unik Lyvarris
Wynik rzutu: 1
Unik nie powodzi się.
Lyvarris przyjmuje 9 punktów obrażeń.

Rzut Lyvarris na tworzenie
Użycie umiejętności Wściekłość.
Lyvarris zadaje 10 punktów obrażeń.

Rzut mieszanki na odrzucenie

Brak możliwości uniknięcia umiejętności Wściekłość.
Mieszanka odrzuca 0PM.

Mieszanka została stworzona.


Podsumowanie II tury:

Lyvarris 91PŻ, 55E
Mieszanka (Dotyk tajemnicy) 30PM - stworzona

Niestety samo wyjęcie łapy z mazi nie do końca pomogło. Pozostałości, które osadziły się na sierści sprawiały, że pieczenie nie ustawało, a z czasem doprowadziły do lekkich popatrzeń. Gwałtowna reakcja samicy przyniosła jednak efekty i teraz miała przed sobą gotową mieszankę, która nie zagrażała już jej ciału w żadnym stopniu. Mogła użyć jej bez obaw.
E.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron