Ogłoszenia od administracji

#31
Zmiany w umiejętnościach c.d.
Ze względu na zażalenia graczy, wprowadziliśmy poprawki do przeprowadzonych wczoraj zmian w Umiejętnościach. Lista zmian znajduje się poniżej.

Magia
► 20 punktów
Lecznicza aura przeniesiona z 25 punktów na 20.

► 25 punktów
Zew natury powraca na 25 punkt (jak dawniej zadaje 10 punktów obrażeń).

► 70 punktów
Ogniste kły przeniesione z 20 punktów na 70.
Od teraz wzmacniają atak podstawowy o 10 punktów, które dodatkowo są gwarantowane (nawet w przypadku wyrzucenia kością 1 - krytyczna porażka).


Walka, statystyki szczeniąt/podrostków
Podczas walk szczeniąt do 1 roku życia, ich rzuty na atak są wykonywane kością sześciościenną K6, przez co tracą możliwość wykonania ataku krytycznego nakładającego krwawienie. Krytyczna porażka (po wyrzuceniu 1) wciąż obowiązuje.
Powyżej 1 roku życia wykorzystywana jest tradycyjnie kość K10.

Szczenięta od 1,5 roku zyskują brakujące 10 punktów statystyk (dawniej było to możliwe dopiero po przekroczeniu 2 roku życia), tym samym siłą zrównując się z dorosłymi. Wciąż jednak są postrzegane jako podrostki (do osiągnięcia 2 roku życia).

Ogłoszenia od administracji

#32
Dostrzeżony przez bóstwa
Z okazji zbliżającej się rocznicy forum administracja zdecydowała się na rozpoczęcie serii plebiscytów, w której to użytkownicy co 3 miesiące będą wybierać wyróżniającą się oraz mającą duży wpływ na fabułę forum postać. Zwycięzca zostanie nagrodzony poprzez umieszczenie na stronie głównej infografiki z jego/jej wizerunkiem.
Zachęcamy do głosowania w tym temacie.

Strefa wątków pobocznych
Z racji, iż niektórzy użytkownicy chcieli móc prowadzić więcej, niż jedną fabułę jednocześnie, został utworzony nowy dział na forum - Strefa wątków pobocznych. W przeciwieństwie do Strefy fabularnej nie obowiązuje tam zakaz bilokacji, przez co postacie mogą zdecydowanie sprawniej rozbudowywać swą historię oraz się rozwijać.
Zasady panujące w tym dziale znajdują się tutaj.

Ogłoszenia od administracji

#35
Zmiany w umiejętnościach cz. 3
Z racji zmian, które zaszły w umiejętnościach znajdujących się w drzewku Magii administracja zdecydowała, iż należy wzmocnić drzewko Zręczności. Zmiany znajdują się poniżej.

Zręczność
25 punktów
Krwawienie - odbiera 4 punkty życia na turę (dawniej: 2)

Ogłoszenia od administracji

#36
Strefa wątków pobocznych
1. Do tematu Zasady tworzenia tematów, korelacja ze strefą fabularną zostały dodane dwa punkty, których treść znajduje się poniżej.
2. Na forum obowiązuje rozdzielność pomiędzy punktami życia w Strefie fabularnej oraz Strefie wątków pobocznych.

3. Postać nie może zginąć w Strefie wątków pobocznych.

2. Powstały Zasady prowadzenia walk i polowań w Strefie wątków pobocznych. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

3. Powstał również Licznik życia dla wątków pobocznych, w którym należy odnotowywać utratę/regenerację PŻ w Strefie wątków fabularnych.

Ogłoszenia od administracji

#37
Mieszanki
Opracowaliśmy nową metodę zdobywania punktów doświadczenia - tworzenie mieszanek. Sposób ten jest analogiczny do polowania.

Najważniejsze różnice to:
- konieczność zużycia 2-3 sztuk ziół
- branie pod uwagę punktów Magii zamiast punktów Ataku podczas tworzenia (odpowiednik ataku dla polowania)
- ZBIERANIE punktów mieszanki PM (odpowiednik punktów życia dla mieszanki) zamiast ZBIJANIA punktów życia ofiary
- natychmiastowe odejmowanie punktów energii po połączeniu (odpowiednik pościgu dla polowania) w ilości odpowiadającej połowie PM łączonej mieszanki
- Wyznawcy Wilka nie mogą tworzyć mieszanek; Wyznawcy Jelenia mogą tworzyć mieszanki; pozostałe wilki mogą raz w miesiącu polować ORAZ stworzyć mieszankę

Szczegółowy sposób wytwarzania mieszanek opisany jest w Tworzenie mieszanek, a lista zawierająca dostępne mieszanki znajduje się w temacie Spis mieszanek.


Zmiany u Wyznawców Jelenia i Wilka
Z racji, iż Wyznawcy Jelenia byli zdecydowanie słabsi w porównaniu z Wyznawcami Wilka, postanowiliśmy ich wzmocnić.

Od strony mechanicznej
Teraz: może raz w miesiącu złożyć ofiarę z trzech mieszanek za co dostaje bonus +30 zręczności na 10 postów fabularnych (bonus jest brany pod uwagę podczas walki)
Dawniej: mogą raz w miesiącu złożyć ofiarę z trzech ziół oczyszczających, które puszczają w strumieniu lub rzece + modlitwa - dostają bonus +5 zręczności i +3 do każdego rzutu sprawdzającego sukces uniku na 10 postów fabularnych

II - Kapłan/Kapłanka
Teraz: ma na stałe +75 punktów życia (czyli razem 175 PŻ)
Dawniej: ma na stałe +50 punktów życia

Teraz: posiada bonus +20 do leczonych obrażeń (zioła/umiejętności)
Dawniej: posiada bonus +10 do leczonych obrażeń

III - Paladyn
Teraz: ma na stałe +100 punktów życia (czyli razem 200 PŻ)
Dawniej: ma na stałe +50 punktów życia

Teraz: posiada bonus +30 do leczonych obrażeń (zioła/umiejętności)
Dawniej: posiada bonus +20 do leczonych obrażeń


Dodaliśmy również niewielkie bonusy dla Wyznawców Wilka.

Od strony mechanicznej
Teraz: mogą raz w miesiącu złożyć ofiarę z krwi trzech różnych zwierząt, co daje im +20 siły na 10 postów fabularnych (bonus jest brany pod uwagę podczas walki oraz zaliczany do zwiększonych +50%)
Dawniej: mogą złożyć raz w miesiącu ofiarę z krwi trzech różnych zwierząt + modlitwa co daje im +15 siły +5 zręczności na 10 postów fabularnych

II - Bestia
Teraz: posiada bonus +5 do każdego rzutu na atak
Dawniej: posiada bonus +3 do wyniku każdego rzutu na atak

III - Lisz/Liszyca
Teraz: gdy umiera w walce, rzuca klątwę na swoich oprawców ­i odbiera każdemu z nich 30 punktów życia. Gdy umiera z przyczyn naturalnych zatruwa okolicę, każdy przebywający w temacie traci 5 PŻ/post albo zachoruje jeśli coś stamtąd zje, klątwa taka trwa przez czas określony przez mg
Dawniej: gdy umiera w walce, rzuca klątwę na swoich oprawców ­i odbiera każdemu z nich 20 punktów życia. Gdy umiera z przyczyn naturalnych miejsce, gdzie zakończy swoje życie jest przeklęte na określony przez MG czas. Każda postać, która się w tym czasie tam znajdzie, zje tam zwierzynę lub wykona inną akcję zachoruje lub będzie traciła 5PŻ/post podczas pozostawania w przeklętej okolicy.


Nowe zadania
W temacie Zadania pojawiły się nowe zadania. Rozpoznacie je dzięki tej zieleni. Jeśli twoja postać wykonała w przeszłości czynności, które teraz zostałyby zakwalifikowane jako zadanie - zgłoś się po odbiór punktów doświadczenia w tym temacie.


Specjalizacje
W celu urozmaicenia rozwoju postaci stworzyliśmy sposób umożliwiający wzmocnienie wybranego przez gracza atrybutu wilka. Dostępnych jest 5 specjalizacji, każda nagradza postać innym bonusem. Opisy oraz szczegółowe informacje znajdują się w temacie Specjalizacje.
Jeśli twoja postać wykonała w przeszłości czynności spełniające warunki dla odblokowania jednej ze specjalizacji - zgłoś się po jej odbiór w tym temacie.


Tytuły
Aby nagrodzić fabularne poczynania postaci wprowadzamy w życie Tytuły. W celu odebrania tytułu (po wcześniejszym spełnieniu koniecznego warunku) należy zgłosić się w tym temacie.


Czystka
Ogłaszamy na Dysharmonii kolejną czystkę kont bez zapisu! Konta utworzone do końca września 2016, które nie posiadają dodanej na forum i zaakceptowanej karty postaci zostaną usunięte 10 grudnia 2016 roku. Użytkowników, którzy utworzyli w podanym przedziale czasu konto, i którzy chcą grać na forum z użyciem tych kont prosimy o dokonanie zapisu lub kontakt z administracją, jeśli istnieje potrzeba przedłużenia czasu oczekiwania na zapis w pojedynczych przypadkach.

Ogłoszenia od administracji

#38
Dzień kobiet
Z okazji dnia kobiet wszystkie wilczyce otrzymują bonus +1 do rzutu kością na zbierane zioła, który będzie uznawany przez kolejne 3 dni, tj. do końca piątku 10.03. Mamy nadzieję, że zbierzecie sobie ładny bukiet. ✿

Iskry rozwiązane
Z powodu odejścia przywódcy, braku możliwości przekazania władzy oraz niewystarczającej ilości członków, by stado mogło kontynuować swe istnienie, wataha o nazwie Iskry zostaje rozwiązana. Stado traci zajęte przez siebie tereny, a postacie, które wciąż pozostawały aktywne, zostaną przydzielone do grupy samotników.
Istnieje możliwość późniejszego odrodzenia stada, wraz z odzyskaniem całości lub części (według preferencji) istniejącego opisu ugrupowania. Nie ma jednak gwarancji, że wataha będzie mogła zająć te same ziemie.
Rozgrywka tocząca się w Potoku górskim zostanie zakończona przez interwencję Mistrza gry, a jej uczestnicy otrzymają adekwatną do swojego zaangażowania ilość doświadczenia.

Ogłoszenia od administracji

#39
Loteria
W celu urozmaicenia rozgrywki na forum wprowadziliśmy możliwość brania udziału w comiesięcznej loterii. Biorący w niej udział wilk może zdobyć punkty doświadczenia, zioła, mieszankę, nabawić się choroby, wziąć udział w zdarzeniu losowym lub nie otrzymać żadnej nagrody. Właśnie trwają zgłoszenia do jej pierwszej edycji! Więcej można dowiedzieć się w tym temacie.

Mini Eventy
Wprowadzona została nowa metoda zdobywania punktów doświadczenia, ziół, niecodziennych roślin, itp. Jest nią Mini Event - wydarzenie, które zwykle trwa od piątku do niedzieli i nagradza uczestników w różny sposób. Mini Eventy będą pojawiały się na bieżąco w tym temacie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron