Fabuła forum

#1
Źródło: Interestelar

Ach, witam Cię, wilczy przybyszu! Musisz być strudzony wędrówką, usiądź proszę, odpocznij. Pewnie zastanawiasz się, gdzie dotarłeś? Nie martw się, wszystko Ci opowiem. Przed tobą rozciągają się rozległe ziemie Konkordii - krainy wspaniałej, dziewiczej, nieskalanej ludzkością i ich wynalazkami. Spotkasz tu jednak dziwy, których nie znałeś; poznasz cuda, o których nie śniłeś; odnajdziesz prawdę, która lata temu uległa zapomnieniu. Konkordia, mój druhu, skrywa bowiem wiele tajemnic.
Mimo to nie mogę zaprzeczyć, iż tętni ona życiem. Wiele rozmaitych stworzeń znalazło tu schronienie; żyją spokojnie, pogrążone w łagodnym cyklu natury.
Muszę jednak przyznać, przyjacielu, że Twój widok nieco mnie zaskoczył. Całe wieki minęły, nim spotkałem kogoś podobnego do Ciebie. Łapa mięsożercy od lat nie przekraczała granic krainy... Być może jesteś jednym z pierwszych wilków, które tu zamieszkają?
To jak? Czy jesteś gotów, by rozpocząć swą przygodę? Czy ośmielisz się obnażyć te ziemie z ich głęboko skrywanych sekretów?Informacje ogólne

Pomimo występujących na forum magicznych pierwiastków, takich jak lokacje, od których bije dziwna, niezrozumiała aura, gra bazuje na świecie realnym. Wilki mają wszystkie podstawowe, typowe dla swojego gatunku cechy - canis lupus ze skrzydłami, łuskami, rogami, niebieskim lub zielonym futrem, długą grzywą, itp. nie posiada tu racji bytu. Zważywszy na fakt, iż jest to wilcze forum z elementami fantasy, wraz z rozwojem postaci, użytkownicy będą otrzymywać mniej lub bardziej nadnaturalne umiejętności, mogące zaważyć na losie walki.

Kraina znajduje się w klimacie umiarkowanym, w którym występują cztery pory roku. W zależności od lokacji temperatura, wilgotność powietrza i siła wiatru mogą się od siebie różnić.

W Konkordii istnieje kilka sił wyższych, mających większy lub mniejszy wpływ na każdego mieszkańca - zarówno mięsożerców, jak i roślinożerców. Przybysze nie zdają sobie z tego sprawy do czasu, aż w ich lub znanych im wilków życiu pojawią się widoczne ingerencje bóstw. Nic jednak nie tłumaczy nadnaturalnych zdarzeń. Wszystko jest przysłonięte gęstą mgłą tajemnicy, a co ciekawsze osobniki w poszukiwaniu prawdy będą musiały poruszać się po omacku.Bóstwa
Jeleń

Majestatyczny, dumny, wszechmocny. Już te trzy słowa mogłyby przedstawić każdego stereotypowego boga, jakim jest Jeleń. W jego interesie leży dobro krainy, o którą dba od tysiącleci. Jest zdolny do wszystkiego, byle osiągnąć swój cel. Porażka nie wchodzi w grę. Po upływie wielu spokojnych lat został zmuszony rzucić wszystko naprzeciw agresorowi, który zagraża jego życiowemu dorobkowi.
Jego stosunek do drapieżników nie jest jednoznacznie wrogi. Widzi w nich inteligentne stworzenia, które jak roślinożercy, walczą o przetrwanie. Jednakże nie może pozwolić na niepewność w tak ważnej dla niego wojnie. Dlatego też stara się wyprosić intruzów, którzy nie zadeklarują obrony przeciw napastnikowi.

Wygląd Jelenia
Ogromnych rozmiarów jeleń, którego wspaniale zbudowane ciało okryte jest warstwą krótkiego, śnieżnobiałego włosia. Zapierające dech w piersiach poroże sprawia wrażenie niezwykle niebezpiecznego, gdyż krawędzie każdej z jasnych, nieskażonych chociażby najdrobniejszą plamką łopat są niezwykle ostre. Lico bóstwa zdobią dwoje ocząt o barwie krzepnącej krwi.


Wilk

Można powiedzieć, że jest przeciwieństwem bóstwa władającego tą krainą. Nie mógłby być mniej zainteresowany życiem śmiertelnych stworzeń, zarówno jak i swoim własnym. Jedyne, na czym mu zależało, to chaos. Nie robił tego wyłącznie dla swojej przyjemności, zależało mu głównie na zwróceniu na siebie uwagi. Uważał, że oprócz bóstw istnieje coś wyższego. Coś, co dało początek wszystkiemu, co żywe. Kiedy wreszcie osiągnąłby swój cel, do którego dążył rozsiewając zniszczenie na niejednej z krain, chciał posiąść wiedzę, którą żadna z żywych istot nie mogłaby przyswoić i… zająć miejsce wszechpotężnego władcy, o ile to będzie mu dane.
Trudno określić, czy Wilk ma rację, jednakże jedno jest pewne – nic nie zatrzyma go przed realizacją swoich planów.

Wygląd Wilka
Nienaturalnie olbrzymi, niezwykle masywny wilk. Muskularne cielsko skrywa się pod długim, wiecznie zmierzwionym futrem koloru świeżej posoki. Szczęki wypełniają dwa szeregi mocnych, mlecznobiałych kłów, a oblicze bóstwa uwieńczają blado błękitne ślepia, w których tańczy pojedyncza iskierka szaleństwa.Geneza starcia bóstw
Konkordia została stworzona przez potężne bóstwo. Stanowiła ostoję dla wszystkich roślinożerców, niewinnych, nieskażonych istot, z którymi utożsamiał się kreator – z tego powodu przybrał postać dumnego, pięknie zbudowanego jelenia, którego ciało otulało śnieżnobiałe włosie, a tęczówki przybrały krwisty odcień. Sielanka została przerwana poprzez nadejście innego boga – postanowił on wprowadzić swoje poprawki do idealnego, według Jelenia, tworu. Wezwał drapieżników, a sam urzeczywistnił się jako ogromny, masywny wilczur o ognistym futrze i bladobłękitnych ślepiach, niejako stając się przeciwieństwem ojca krainy, co miało go najpewniej zdenerwować.
Licznie przybyłe ze wszystkich stron świata wilki, dzięki treningom i samorozwojowi, są w stanie posiąść mniej lub bardziej magiczne zdolności, których mogą używać ze względu na obecność dwóch bóstw w krainie. Czerpią z ich energii, której nadmiar przytłacza całą Konkordię.

Temat będzie aktualizowany wraz z rozwojem fabuły.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron