Wilcze futra i Barwniki - czyli wszystko o kolorach na forum

#1
Dlaczego zdecydowaliście się na ograniczenie gry na tym forum do wilków posiadających "naturalne umaszczenie"?

Uważamy, że ograniczenie palety barw sierści postaci, jaką gracie na tym forum jest zabiegiem korzystnym dla zachowania aury i wrażenia panowania tutaj reguł natury, gdzie magia jest obecna, ale jest zjawiskiem tajemniczym i obcym, nie do końca zbadanym, momentami wręcz zdradliwym. Twierdzimy ponadto, że to ograniczenie - choć w praktyce nie powinno to być słowem odbieranym negatywnie, ponieważ nie podcina Wam skrzydeł - nie przekreśla możliwości stworzenia postaci o ciekawym, oryginalnym umaszczeniu. Więcej o tym napiszemy niżej.

Dlaczego więc Wilk - jako ucieleśnienie boga - może być czerwony i nie być wielkości naturalnego wilka?

Jest taki właśnie dlatego, że jest bogiem, a raczej postacią, jaką ten bóg przywdziewa kiedy ukazuje się postaciom fabularnym. Zarezerwowaliśmy taki wizerunek dla niego aby wyróżnić jego znaczenie i rangę, podobnie jest z jeleniem - który nie jest po prostu osobnikiem dotkniętym albinizmem, zwierzęciem o jaśniejącej wręcz, białej sierści. Z tej przyczyny można tworzyć wilcze postaci o rudym umaszczeniu, ale lśniący karmin sierści jest domeną bóstwa i postaci o takim kolorze sierści nie będą akceptowane.

Co rozumiecie przez "naturalne" umaszczenie? Czy mój wilk może być tylko szary, czarny, biały lub brązowy? To nudne, nie da się stworzyć oryginalnej postaci mając takie ograniczenia!

Jako umaszczenie naturalne rozumiemy ten "zestaw" barw, ich odcieni oraz znaczeń na sierści, jaki spotykany jest w naturze. Czy to ogranicza Was do tworzenia postaci o nudnym kolorze sierści? Uważamy, że nie. Aby zilustrować nasze poglądy na możliwości, jakie to "ograniczenie" wam pozostawia, przygotowaliśmy poniższą tabelę.Powyższe zestawienie to zaledwie propozycje kolorów, ale ich ogólna tonacja powinna pomóc Wam w zrozumieniu, jakie barwy uważamy za naturalne dla wilków w świecie przedstawionym na forum. Istnieje nieskończenie wiele możliwości na wybranie barw Waszej postaci, zwyczajna szarość może mieć dziesiątki odcieni, a Wasze postaci ponadto nie muszą być "gładkie", mogą posiadać dziesiątki różnych umaszczeń, od pręgi przez kręgosłup, ciemnych lub jasnych zakończeń łap czy uszu oraz wiele, wiele innych, które ogranicza jedynie Wasza wyobraźnia. Oczywistym jest, że w naturze nie występują wilki z napisami na futrze, albo wzorem geparda królewskiego wzdłuż ciała, jednak zdarzają się osobniki łaciate, dropiate, o kilku pręgach przechodzących przez ogon i tym podobne. Wyszukaliśmy i zalinkowaliśmy poniżej przykłady umaszczeń psowatych, które mogą stanowić dla was wzór lub zalążek pomysłu na wygląd postaci. Biorąc pod uwagę olbrzymią ilość barw jaką macie do dyspozycji [jak napisano wyżej] macie praktycznie nieskończenie wiele możliwości kreacji ciekawych postaci.Dobrze, ale wciąż chciałbym mieć postać o określonym kolorze czy wzorach!

Możesz stworzyć postać która farbuje fragmenty swojego ciała i/lub maluje na nim wzory, nic nie stoi na przeszkodzie. Wymagamy jednak abyście, znowu, trzymali się realiów w wyborze barwników, jakie Wasza postać mogłaby użyć, aby namalować na swoim ciele wzory, lub pofarbować futro. Tu również przygotowaliśmy tabelę barw jakie moglibyście w takim wypadku zastosować - i znowu, jest to propozycja, która ma wam dać pojęcie o tym o jaki rodzaj i tonację barw nam chodzi.Można w skrócie określić te kolory jako brązy, żółcie, zielenie i inne barwy złamane brązami, beżami. Naturalne barwniki występujące w przyrodzie i dające się wykorzystać w prosty sposób zwykle występują w takiej właśnie tonacji.
Dlaczego naciskamy na "prosty" sposób ich wykorzystania i pozyskania? Wilki w Konkordii, mimo, że mają pewne ludzkie cechy - emocje, odruchy, mowę, mimikę itp - nie posiadają ludzkiej techniki - obce są dla nich możliwości wypiekania, gotowania, celowego rozniecania ognia, tworzenia glazury, produkcji farb, zaprawy, wydobywania materiałów z ziemi za pomocą górnictwa i tak dalej. Nie będą zatem w stanie stworzyć tworzyw sztucznych, znanej nam bawełny i wielu innych wynalazków, jakie my uważamy za chleb powszedni. Poziom ich umiejętności i wiedzy stoi raczej, wedle naszych założeń, na poziomie wiedzy i techniki człowieka pierwotnego. Pamiętajmy również, że wilki będą mieć olbrzymie problemy, o ile w ogóle będą w stanie wytwarzać jakiekolwiek, nawet najprostsze narzędzia - ze względu na brak przeciwstawnego kciuka. Przy takim stanie rzeczy nawet prosty pięściak staje się wyzwaniem, a co dopiero drobiazgowe manewrowanie nim.

A dlaczego nie wolno mi pisać kolorem postów na forum?

Jest to odgórna zasada jaką narzuciliśmy wszystkim użytkownikom, jedynym wyjątkiem są tutaj posty administratorów, mające na celu wniesienie poprawek, zwrócenie uwagi na określone błędy w postach itp.
Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie powyższej zasady z takiego powodu, że w razie ewentualnej zmiany layoutu forum - co może mieć miejsce nawet kilkukrotnie, w zależnie od potrzeb i np. eventów - może spowodować, że tekst pokolorowany przez zwykłego użytkownika stanie się nieczytelny na nowym layoucie, lub będzie przyprawiał czytelnika o ból oczu czy inne trudności w czytaniu.
Nie jest to chęć wprowadzenia ograniczeń ze złośliwości, ale chęć zadbania o wygodę i komfort graczy i czytelników.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron