Samouczek

#1


Jesteś nowym graczem i gubisz się pod natłokiem informacji albo starym wyjadaczem, który pragnie uporządkować sobie kilka zasad panujących na forum? Jeśli Twoje odczucia odpowiadają któremukolwiek z wcześniej wymienionych opisów – to idealny temat dla Ciebie!
1. Rejestracja

1.1. Rejestrując się na forum automatycznie zgodziłeś się z zasadami tutaj panującymi. Jednakże, jeśli uczyniłeś to bez uprzedniego przeczytania Regulaminu nalegamy, byś ten brak uzupełnił. Jak wiadomo – nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania a my, jako administratorzy strony, chcielibyśmy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

1.2. Warto również zerknąć na swój nick – jest to imię Twojej postaci, które może być w dowolnym języku, ale zabrania się używania systemów pisma innego niż alfabet łaciński. Dozwolone są również symbole typu ä, š, ö, itp. Masz prawo do nadania swojej kreacji jedno lub dwuwyrazowego miana, a także do użycia apostrofu (‘). Jeśli przez przypadek zarejestrowałeś się pod błędnym loginem, wstawiłeś w nim cyfry, znaki specjalne lub po prostu chcesz zmienić imię – poproś o to w temacie Zmiany.


2. Tworzenie postaci

2.1. W tej chwili warto dokładniej zapoznać się z tematami Fabuła forum oraz Rozwój wilka, rozmnażanie. Pojęcie odnośnie świata gry ułatwi w wykreowaniu klimatycznej, pasującej do niego postaci, a wiedza o procesie starzenia pozwoli na odpowiedni wybór wieku (pamiętaj, że na naszym forum wilki są uznawane za dorosłe osobniki dopiero po 2. roku życia, a po przekroczeniu 15 lat umierają śmiercią naturalną).

2.2. Po tej podstawowej lekturze można zabrać się za zapis do gry. Aby tego dokonać należy założyć nowy temat w dziale Karty postaci, w jego tytule zamieszczając imię swojej postaci (nick), a w treści skopiowany z tematu Wskazówki dot. Karty postaci. Następnie trzeba odpowiednio uzupełnić brakujące pola informacjami dotyczącymi wymyślonej kreacji. Dokładniejszy opis poszczególnych pól ze wskazówkami jak je uzupełnić oraz inne ważne kwestie znajdziesz poniżej w tym samym wątku. Uprasza się ponadto o rozdanie początkowych punktów statystyk modyfikowalnych - postacie dorosłe (oraz szczenięta od 1,5 roku) mogą rozdysponować 25 punktów między siłę, zręczność i magię, szczenięta (do 1,5 roku) zaś - 15.


3. Profil

3.1. Po utworzeniu karty postaci warto uzupełnić pola profilu wspomagając się tematem Statystyki, doświadczenie, pola w profilu.

3.2. Na forum istnieje również opcja wstawienia avataru. Nie jest obowiązkowy, ale zalecany – dzięki niemu wyobrażenie sobie Twojej postaci będzie dla innych graczy prostsze. Powinien on zachowywać granice realizmu (wskazane jest wykorzystanie zdjęć wilków lub realistycznych rysunków) i mieć wymiary 225 x 300 pikseli. W ułatwieniu spełnienia tych wymogów możesz skorzystać z tematów Źródła grafik do avatarów z listą galerii autorów zezwalających na wykorzystanie ich twórczości oraz Grafiki, w którym użytkownicy zakładają swoje pracownie, by pomóc w upiększaniu profili.

3.3. Dodatkowo, każdy użytkownik może utworzyć podpis, który będzie wyświetlał się pod postami. Można w nim zawrzeć najważniejsze informacje o postaci, listę wykonanych zadań, relacje lub koligacje, a także niewielkie obrazki.


4. Rozpoczęcie rozgrywki

4.1. Po zaakceptowaniu karty postaci polecamy zapoznać się z artykułami działu Mechanika, które opisują sposób rozwoju bohatera oraz sprawy związane z walką. Możesz również zerknąć do tematu Encyklopedia roślin i zwierząt, albo poczekać do czasu aż będziesz potrzebować tej wiedzy.

4.2. Jeśli postać nie urodziła się na tych ziemiach, a przybyła z innych stron – polecamy rozpocząć fabułę na obrzeżach krainy. Kresy łatwo sprawdzić na Mapie.

4.3. Prosimy o rozwijanie swoich postów fabularnych, nie ograniczania się do jednego zdania lub dwóch. Zawsze można opisywać nie tylko to, co postać mówi i robi, ale także jej przemyślenia, zdanie na różne tematy, odczucia. Niech poniesie was wyobraźnia, a zgrabny post wykreuje się sam.


Jeśli wciąż posiadasz jakiekolwiek wątpliwości – możesz zadać pytanie w temacie Pytania, a my postaramy się udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi.

Życzymy miłej gry!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron