Rozwój wilka, rozmnażanie

#1
Źródło: Dawnthieves

W rozwoju postaci na forum przewidziano następujące przedziały wiekowe:

0-3 miesiące - osesek (musi pozostawać pod opieką dorosłego - taką postacią można grać jedynie mając fabularnych rodziców lub jednego rodzica/opiekuna na tym forum, ponieważ młode jest całkowicie zależne od swojego opiekuna)
3-12 miesięcy - szczenię (wymaga opieki dorosłego)
12 miesięcy-2 lata - podrostek (okres dojrzewania płciowego)
2-10 lat - dorosły (wraz z przekroczeniem 2. roku życia zyskuje zdolność do rozmnażania, a po osiągnięciu 10 lat - traci ją)
10-15 lat - starzec

Postać z osiągnięciem 15 lat umiera śmiercią naturalną. Dozwolona jest też śmierć ze starości w młodszym wieku jeśli wymaga tego fabuła danej postaci.

Czas na forum biegnie w czasie rzeczywistym - 1 rok na forum = 1 rok w realnym życiu, postarzanie postaci o odpowiednią ilość miesięcy lub lat zależy jednak od woli gracza. W wypadku postaci z jednego miotu uprasza się o postarzanie ich wszystkich w jednolitym tempie. Oseski, szczenięta i podrostki można postarzać szybciej niż postaci dorosłe.Wilki na forum rozmnażają się na następujących zasadach:

W chwili zajścia w ciążę samica musi być zdolna do rozrodu - musi być osobnikiem dorosłym, w wieku pomiędzy 2 a 10 lat. Ciąża trwa 3 tygodnie czasu w realnym życiu. W miocie rodzi się od 1 do 5 szczeniąt. W wypadku braku chętnych graczy na narodzone szczenięta umierają one śmiercią naturalną.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron