Choroby i urazy

#1

Tak jak naturalną koleją rzeczy są narodziny, dorastanie i śmierć, tak zupełnie normalną częścią żywota każdego stworzenia są choroby. Od najzwyklejszego kataru, przez zakażenia pasożytami po gorsze i bardziej niebezpieczne przypadłości - towarzyszą wszelkim żywym organizmom od początku do końca. Mimo, iż Konkordia była i wciąż jest krainą pobłogosławioną, objętą opieką przez bóstwa, to nawet ona nie może ustrzec swoich mieszkańców przed chorobami. Poniżej przedstawiono spis znanych przypadłości i znane sposoby leczenia ich.

Dwa razy w miesiącu (każdego 10 i 25 dnia) odbywa się losowanie dwóch postaci z listy ostatnio zalogowanych użytkowników, które zachorują. Konieczne jest wówczas zastosowanie się do opisu otrzymanej choroby/urazu i podjęcie leczenia. Brak leczenia będzie skutkować powikłaniami.


Nazwa: Biegunka
Objawia się częstym wypróżnianiem, bólem brzucha oraz ogólnym osłabieniem. Aby wyleczyć biegunkę należy regularnie spożywać bukwicę zwyczajną oraz uzupełniać płyny. Nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci.

Nazwa: Bóle mięśni
Bóle mięśni towarzyszą wielu schorzeniom - od złamań po zwichnięcia i naciągnięcia kończyn, a także ciężkiemu przeziębieniu, grypie, spadku odporności czy nawet skrajnemu przemęczeniu. Ich przyczyną może być także sen w niekomfortowej pozycji. Remedium jest masaż obolałych miejsc, a także okłady z kopytnika pospolitego, arniki górskiej, znane jest też zbawienne działanie chłodzących okładów z mięty z aloesem, przy cięższych przypadkach pomoże bez czarny.

Nazwa: Brak apetytu i pragnienia
Niechęć do jedzenia i picia wody mogą świadczyć o początkach choroby albo o zatruciu pokarmowym. Z początku może być brany jako przejaw najzwyklejszej wybredności. Stan ten jednak, o ile utrzymuje się długo, może zagrażać zdrowiu i życiu wilka. Aby apetyt i pragnienie wróciły do normy należy spożyć bylicę piołun lub tatarak zwyczajny.

Nazwa: Ciąża urojona
Problem urojonej ciąży dotyka tylko samic. Objawami fizycznymi są powiększone gruczoły mlekowe, zaś psychicznymi tworzenie odpowiedniego legowiska, znoszenie do niego różnego rodzaju przedmiotów, które służą jako potencjalne potomstwo (wadera je karmi, pielęgnuje, itd.), ponadto wahania nastrojów, zmiany apetytu, agresja. Przy początkowych objawach warto zareagować zmianą diety, większą aktywnością fizyczną oraz olejem z nasion ogórecznika lekarskiego.

Nazwa: Gorączka
Wysoka temperatura ciała, dreszcze oraz bóle mięśni świadczą o gorączce, którą należy leczyć doustnie (lub w formie okładów, aby zbić temperaturę) miętą.

Nazwa: Katar
Katar niesie ze sobą bóle zatok, cieknącą wydzielinę z nosa, kichanie, utratę węchu i smaku, aby szybko się go pozbyć należy stosować ostrokrzew kolczasty w formie doustnej, bądź jako maź i smarować okolice nosa.

Nazwa: Migrena
Migrenie towarzyszą zwykle przewlekły ból głowy i wrażliwość chorego na światło. W skrajnych przypadkach niektóre wonie mogą powodować mdłości, a sam chory może być niezdolny do jakiejkolwiek aktywności do czasu ustąpienia uciążliwych objawów. Bukwica zwyczajna i bez czarny w formie wywarów do zjedzenia i wdychania wyleczą migrenę.

Nazwa: Pchły
Ciągłe uczucie swędzenia, któremu nie da się zaradzić mimo uporczywego drapania może świadczyć o tym, że wilk nabawił się pcheł. Dłuższe ignorowanie żyjątek może doprowadzić do głębokich ran spowodowanymi własnymi pazurami, ale również do zachorowania na różnego rodzaju choroby przenoszone przez te stworzenia. Szybkie pozbycie się problemu zapewniają okłady z bylicy piołun.

Nazwa: Poparzenie
Mają miejsce po kontakcie z czymś bardzo gorącym, objawiają się bólem i pęcherzami,długo nieleczone pozostawiają blizny. Najlepiej jest od razu zamoczyć objęte poparzeniem miejsce w zimniej wodzie, a następnie stosować okłady z ogórecznika lekarskiego, bądź bzu czarnego.

Nazwa: Przeziębienie
Ból gardła, katar, kichanie, kaszel, niska gorączka to często objawy przeziębienia, które należy leczyć za pomocą papki z dziewanny drobnokwiatowej, bądź czarnego bzu.

Nazwa: Robaki
Wymioty, biegunka, wzdęcia, utrata wagi, problemy z sierścią, podrażnienie skóry - to wszystko objawy zakażenia przewodu pokarmowego mikroorganizmami i innymi żyjątkami potocznie nazywanymi robakami. Ich obecność stanowi obciążenie dla organizmu i zmniejsza wchłanianie pokarmu, którymi żywią się pasożyty. W ich wyniku wilk staje się osłabiony i osowiały, a jego ciało ulega powolnemu wyniszczeniu. Wyleczenie się z tej dolegliwości jest możliwe poprzez zjedzenie czarnuszki siewnej.

Nazwa: Skurcz
Charakterystyczną dla skurczu nagłą zmianę napięcia mięśnia, której towarzyszą trudność z poruszaniem się i ból można wyleczyć poprzez masaż miejsca objętego skurczem. Skuteczne są również próby rozruszania obolałego miejsca bądź okłady z serdecznika pospolitego.

Nazwa: Ukąszenie żmii
Ukąszeniu żmii towarzyszy początkowo obrzęk, bolesność w miejscu ukąszenia, osłabienie mięśniowe i senność. Nieleczone ukąszenie powoduje wymioty, bolesność jamy brzusznej, obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia oddychania i może zakończyć się śmiercią. Kora, liście i korzenie rauwolfii żmijowej stanowią antidotum przeciwko ukąszeniom węży.

Nazwa: Użądlenie
Okłady z aloesu lub arniki górskiej łagodzą świąd skóry oraz opuchliznę, które są objawami użądlenia. Należy również usunąć z ciała żądło owada.

Nazwa: Wysypka
Towarzyszące wysypce plamy, bąble, grudki, krostki na powierzchni ciała, zaczerwienienie skóry i świąd załagodzą okłady z rozgniecionego mniszka lekarskiego lub ogórecznika lekarskiego.

Nazwa: Zapalenie pęcherza
Ból podczas oddawania moczu oraz uczucie częstego parcia na mocz można wyleczyć poprzez picie dużej ilości wody, zjedzenie nasion czarnuszki siewnej lub liści czarnej porzeczki.

Nazwa: Zatrucie pokarmowe
Zatruciu towarzyszą nudności, wymioty, skurcze brzucha, rzadziej gorączka. Najlepiej z tą chorobą radzi sobie bukwica zwyczajna.

Nazwa: Zawroty głowy
Zmęczenie, cięższy okres w życiu, niedobór witamin, bądź zbyt gwałtowne ruchy często kończą się zawrotami głowy, choć na początku nie sprawiają problemów z czasem może być coraz gorzej, dlatego też lepiej zapobiegać zawczasu spożywaniem barwinka pospolitego.

Nazwa: Zranienie
Okłady ze zmiażdżonych, świeżych liści kopytnika pospolitego zapobiegają krwawieniu oraz wspomagają gojenie się rozciętego naskórka, które występują podczas zranienia.

Nazwa: Zwichnięcie stawu
Towarzyszące zwichnięciu trudności z poruszaniem się i ból można wyleczyć poprzez nastawienie zwichniętego staw oraz stosowaniu okładów z arniki górskiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron