Co to za zioła?

#1
Uczestnicy: Cis
Miejsce: Wysokie trawy.
Czas: Przeszłość. Krótko po przybyciu do krainy.

Łapy zapadały jej się w piachu, teren stawał się coraz gorszy, a upał doskwierał. Ciężko dysząc stawiała każdy kolejny krok przeklinając w myślach wybór tej drogi. Musiała zawrócić i to szybko, bo dalsza taka wędrówka nic dobrego nie wróżyła. Jedynym plusem pobytu tutaj było wiele ziół, co w sumie szokowało Cis. W końcu teren wyglądał na raczej suchy i pozbawiony roślin. Najwidoczniej wysoka trawa dawała na tyle cienia chaszczom o zdolnościach leczniczych, że te były w stanie swobodnie rosnąć.
Obecność szałwii i melisy przywiodła na myśl mieszanki, Bura ostatni raz używała mieszanek gdy była mała, jej babka często uczyła ją tworzenia różnych ciekawych wywarów do których jedzenia zmuszała szczeniaka, by ten zyskiwał na sile. Choć umiejętności Cis w kwestii rozpoznawania roślin były marne, to z łączeniem składników by wyciągnąć z nich "coś więcej" były zaskakująco dobre.
Nie zwlekając Chudzina zbierała po kolei czosnek, krwawnik, melisę, serdecznik pospolity oraz szałwię. Działania części roślin praktycznie nie znała, ale jeśli wyglądało to na w miarę jadalne to wadera zabierała zielsko, po czym szła dalej. Pech chciał, że chwila zamyślenia doprowadziła Ciskę do pomylenia drogi. Zupełnie się gubiąc postanowiła najpierw pokręcić się po okolicy by odnaleźć jakiś punkt odniesienia.

Co to za zioła?

#2
Przede wszystkim zależało jej na opuszczeniu wysokiej trawy, by zobaczyć jaki teren ją otacza i czego może się spodziewać. Upalne słońce jednak utrudniało wędrówkę i wprawiało Cis w niepotrzebną złość. Ciężko charcząc przemierzała kolejne metry pośród upartych chaszczy, które wplątywały się w sierść i utrudniały każdy krok. Choć Bura zazwyczaj nie miała nic przeciwko roślinom, tak te konkretnie dały się jej we znaki. By zamanifestować swoją złość Ciska szarpała się z każdą kolejną kępką. Czas tak dobrze jej na tym mijał, że nawet nie wiedziała kiedy opuściła trawę i odzyskała możliwość na normalną podróż.

/zt.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron