Głodna!

#1
Uczestnicy: Lyvarris
Miejsce: Rzeczne meandry.
Czas: Przyszłość, długo po ostatnim polowaniu, jak i spotkaniu z Thaisis.
Informacje dodatkowe: Chłodny poranek.

Z dnia na dzień było coraz chłodniej, ciężko było to przyznać, ale tak... Nadchodziła jesień, a wraz z nią urodziny samicy. Czas leciał jak szalony, zdążyło się tyle wydarzyć, a w sumie wadera dalej czuła jakby nic się nie zmieniło. Kontaktu z Ziębą jak nie miała tak nie ma. W ogóle całe stado rozeszło się, każdy w swoją stronę, a ona mimo bycia wciąż młodą, musiała być zdana sama na siebie. Teraz jednak nie miała czasu na rozmyślanie, głód znowu jej doskwierał, a więc musiała czym prędzej zadbać o zapełnienie brzucha. Wolnym krokiem przemierzała okolicę podziwiając kołyszącą się pod wpływem wiatru trawę. Ostatnim razem kiedy tu była nie rozglądała się zbyt dokładnie po okolicy i teraz mocno tego żałowała, w końcu było tutaj naprawdę uroczo.
Stając przy brzegu rzeki postanowiła najpierw ugasić pragnienie, nie tylko ona jedna, bo w tym też czasie niedaleko Lyv jeleń postanowił zrobić to samo. Samica musiała podjąć szybką decyzję, albo teraz albo wizja pełnego brzucha zostanie w sferze marzeń. Na początku powoli, lecz z czasem coraz szybciej zmniejszała odległość między sobą, a zwierzyną. Teraz już była dorosła, umiała więcej, zatem to polowanie powinno być tylko formalnością. Najważniejsze jednak było złapać jelenia, później niech się dzieje co chce.
Obrazek

Głodna!

#2
Rzut na pościg:

Wynik rzutu: 7
Powodzenie

Podejście do polowań samicy znacznie się zmieniło. Już nie była przestraszonym szczeniakiem, a zdolnym łowcą co się ceniło i z czego mogła być dumna. Przed nią jednak starcie z rogaczem, to ostatnie na kozicę pozostawiło na ciele Białej pełno blizn, czy tak będzie i tym razem?

Głodna!

#3
Ooo tak, znajomy smak krwi zatańczył w samiczym pysku. Tym razem miała nadzieję, że da popalić temu rogaczowi i szybko przystąpi do posiłku. Z drugiej jednak strony posiłek, w który trzeba włożyć dużo wysiłku również był atrakcyjny. Przecież Lyv swojego czasu odbyła starcie z kozicą, która do dziś zostawia na pysku Białej zniesmaczenie. Nie zastanawiając się dłużej nad przeszłością samica z dzikim uśmiechem na kufie przystąpiła do pierwszego ataku jak i uniku, które miały otworzyć jej bramy do zwycięstwa.

/Lyvarris używa umiejętności Wściekłość.
Obrazek

Głodna!

#4
Atak Lyvarris
Wynik rzutu: Użycie umiejętności Wściekłość
Lyvarris zadaje 10 punktów obrażeń.

Unik jelenia
Unik nie jest możliwy.
Jeleń przyjmuje 10 punktów obrażeń.

Atak jelenia
Wynik rzutu: 5+2
Jeleń zadaje 7 punktów obrażeń.

Podsumowanie I tury:
Lyvarris 110PŻ, 80E
Jeleń 40PŻ

Walka między Lyvarris, a jej ofiarą zaczęła się bardzo gwałtownie, jak i boleśnie. Nim zwierzę zdążyło cokolwiek zrobić, z jego kończyny polała się krew, a ono zdążyło tylko zamachnąć łbem w celu zranienia Białej. Unik nie powinien być trudny, ale jeśli wilczyca nie zwolni trochę tempa to może się to dla niej skończyć niemiłą niespodzianką.

Głodna!

#5
Dzisiaj wyjątkowo była przepełniona pozytywną energią, która od rana ją aż rozpierała. Była do tego stopnia rozgrzana walką, że nawet nie czuła chłodu, który spowijał okolicę wokół rzeki. Szczególnie teraz, gdy jej biała sierść skąpana była w szkarłacie, a zęby zaciskały się na miękkim, ciepłym jeszcze cielsku. To nie koniec atrakcji jakie miała dla rogacza, ona dopiero się rozkręcała, a świadczyły o tym głośne warknięcia, które od czasu do czasu ustępowały chichotowi. To będzie dobry dzień! Mobilizując się tą myślą przystąpiła do kolejnego ataku, ten miał być jeszcze mocniejszy, nawet gdy miał zaszkodzić samej Lyv. Nieważne, im szybciej wykończy swoją ofiarę, tym lepiej dla niej. Na wszelki jednak wypadek postanowiła być rozsądna, w końcu nie chciała nadziać się na ostre poroże. Stojąc giętko na łapach ruszyła w stronę jeleniego gardła.

/ Lyvarris używa umiejętności Poświęcenie.
Obrazek

Głodna!

#6
Unik Lyvarris
Wynik rzutu: 4
Unik nie powodzi się.
Lyvarris otrzymuje 7 punktów obrażeń.

Atak Lyvarris
Wynik rzutu: Użycie umiejętności Poświęcenie
Lyvarris zadaje 20 punktów obrażeń.
Lyvarris otrzymuje 10 punktów obrażeń.

Unik jelenia
Unik nie jest możliwy.
Jeleń przyjmuje 20 punktów obrażeń.

Atak jelenia
Wynik rzutu: 4+2
Jeleń zadaje 6 punktów obrażeń.

Podsumowanie II tury:
Lyvarris 93PŻ, 55E
Jeleń 20PŻ

Jeleń coraz szybciej tracił siły, ale nie znaczyło to, że się poddawał. Wręcz przeciwnie, z każdym jednym, zadawanym przez waderę ciosem, on przystępował do kontrataku. Choć z początku rozważna, teraz zmagała się z poważnie rozciętym bokiem, jelenie poroże okazało się być tak ostre jak myślała. Jeśli wadera miała nadzieję na zwycięstwo powinna zakończyć tą walkę jak najszybciej, inaczej rogacz może jej zapaść na długo w pamięć.

Głodna!

#7
Na nagły ból, który ogarnął jej ciało zareagowała syknięciem. Najwidoczniej jeleń wcale nie był obojętny na krzywdę, która mu się działa. W zasadzie to trochę jej to imponowało, w końcu gdyby zwierzę leżało gotowe na śmierć to samo to polowanie byłoby dla wadery co najmniej nudne. Teraz jednak samicą zawładnęła złość, bo to, że rogacz zamierzał walczyć o swoje nie znaczyło, że biała pozwoli na to by ją krzywdził.
Lyvarris odskoczyła od roślinożernego i przyjrzała mu się dokładnie, musiała doskoczyć do jego szyi. To powinno go unieruchomić, umożliwiając uśmiercenie zwierzęcia, a tym samym pozwoli waderze uniknąć jelenich poroży jak i kopyt.

/Lyvarris używa umiejętności Wściekłość.
Obrazek

Głodna!

#8
Unik Lyvarris
Wynik rzutu: 7
Unik powodzi się.

Rzut na procent unikniętych obrażeń:
Wynik rzutu: 5
(5*10) + 12% = 62%
Lyvarris otrzymuje 2 punkty obrażeń.

Atak Lyvarris
Wynik rzutu: Użycie umiejętności Wściekłość
Lyvarris zadaje 10 punktów obrażeń.

Unik jelenia
Unik nie jest możliwy.
Jeleń przyjmuje 10 punktów obrażeń.

Atak jelenia
Wynik rzutu: 2+2
Jeleń zadaje 4 punktów obrażeń.

Podsumowanie III tury:
Lyvarris 91PŻ, 35E
Jeleń 10PŻ

Atak na jelenie gardło skończył się tak jak samica się spodziewała. Rogacz znieruchomiał nie będąc w stanie ani uciec, ani zaatakować, z każdą chwila jego wola życia słabła, otwierając Lyv drogę do zwycięstwa.

Głodna!

#9
Chciała już to zakończyć. Teraz gdy trzymała kły zaciśnięte na gardle rogacza, wiedziała, że jego życie jest w jej rękach. Nie zależało jej na tym, by znęcać się nad zwierzęciem, w końcu tak jak i ona, to była istota żywa i zasługiwała na godną śmierć. Z każdą chwilą zaciskała paszczę, od czasu do czasu szarpiąc łbem, by roślinożerca szybko zakończył swój żywot.

/Lyvarris używa umiejętności Krwawienie
Obrazek

Głodna!

#10
Unik Lyvarris
Wynik rzutu: 7
Unik powodzi się.

Rzut na procent unikniętych obrażeń:
Wynik rzutu: 1
(1*10) + 12% = 22%
Lyvarris otrzymuje 3 punkty obrażeń.

Atak Lyvarris
Wynik rzutu: 2 + 3
Użycie umiejętności Krwawienie
Lyvarris zadaje 5 punktów obrażeń.
Lyvarris zadaje -4pż/tura (krwawienie łącznie)

Unik jelenia
Wynik rzutu: 9
Unik powodzi się.

Rzut na procent unikniętych obrażeń:
Wynik rzutu: 5
(5*10) + 20% = 70%
Jeleń przyjmuje 1 punkt obrażeń.
Jeleń traci -4pż/tura. (krwawienie łącznie)


Atak jelenia
Wynik rzutu: 5+2
Jeleń zadaje 7 punktów obrażeń.

Podsumowanie IV tury:
Lyvarris 88PŻ, 15E
Jeleń 5PŻ

Rogacz gwałtownie poruszył łbem uwalniając się z wilczych szczęk, ale samemu tym samym pozbawił się sporego kawałka skóry doprowadzając do krwawienia. Ostatnia prosta, a jeleń poczuł wolę walki, nie chciał umrzeć z łap białej. Mimo mętniejącego spojrzenia i resztek sił nie poddawał się, próbował uciec, chociaż wiedział, że i tak to nie pozwoli mu przeżyć zdecydował się walczyć o choćby jeszcze chwilę wolności.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron