Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum

#1
Z racji, iż wraz z powstawaniem kolejnych watah zaczyna brakować odpowiednich terenów, zarówno do przejęcia, jak i do rozgrywki pomiędzy samotnikami, ogłaszamy konkurs na wymyślenie nowych lokacji, które moglibyśmy ulokować w krainie.

Wymagania
1. Lokacje nie mogą być w żaden sposób powiązane z magią. Takimi tematami zajmie się administracja.
2. Koniecznie należy wybierać zdjęcia z legalnych źródeł, których lista znajduje się tutaj (klik).
3. Teren musi pasować do wybranej lokalizacji, tzn. być zgodny z występującymi w danym dziale florą i fauną (na wydmach nie wyrosną storczyki, a nad jeziorem kaktusy).

Zastrzeżenia
Administracja zastrzega sobie prawo do zaakceptowania, odrzucenia lub wprowadzenia niezbędnych zmian do stworzonych przez użytkowników terenów.

Formularz
Prosimy o wypełnienie tego formularza i wysłanie go w tym temacie.

Kod: Zaznacz cały

[b]Lokalizacja (dział, ew. poddział):[/b]
[b]Nazwa:[/b]
[b]Opis:[/b]
[b]Występujące rośliny:[/b]
[b]Występujące zwierzęta:[/b]
[b]Zdjęcie (wraz ze źródłem):[/b]

Jeden użytkownik może zgłosić dowolną ilość lokacji.

Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum

#2
Lokalizacja (dział, ew. poddział): Las wschodni
Nazwa: Jaskinia niedźwiedzicy
Opis: Potężna, wielka jaskinia znajdująca się gdzieś w środku lasu. Niegdyś zamieszkiwana przez różnorakie zwierzęta, aczkolwiek teraz służy raczej za postój. W środku jest chłodno, wręcz idealne miejsce na spędzenie upalnych dni. Z góry jaskini spływa wartki strumyk wody, który pozwala napoić się spragnionym przybyszom, jak i orzeźwić. Ów strumyk osiada potem na dnie jaskini, jednak nie zalewa całego wnętrza. Najczęstszym gościem w tymże miejscu bywa wielka niedźwiedzica - przybyszu, lepiej miej oczy dookoła głowy.
Występujące rośliny: Pokrzywa, skrzyp
Występujące zwierzęta: Mysz, zając, niedźwiedź
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Obrazek

Źródło: https://pixabay.com/pl/jaskinia-cavern- ... ia-498373/

Lokalizacja (dział, ew. poddział): Las wschodni
Nazwa: Lisia nora
Opis: Jak sama nazwa wskazuje, jest to lisia nora i najbliższy obszar dookoła niej. Jedynie młody wilk byłby w stanie do niej wejść, tam natomiast mógłby się natknąć na lisią matkę, wraz z jej młodymi. Miejsce wokoło porośnięte jest przez różnego rodzaju krzaki.
Występujące rośliny: Mniszek lekarski, krwawnik
Występujące zwierzęta: Lis, mysz, zając
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Obrazek

Źródło: https://pixabay.com/pl/hollow-nory-dziu ... zd-802722/

Lokalizacja (dział, ew. poddział): Wybrzeże; Archipelagi
Nazwa: Klif nierówności
Opis: Po nierównej powierzchni klifu spacerowanie jest utrudnione. Nawet zwykłe siedzenie, czy też stanie, byłoby dość niewygodne. Z łatwością można zrobić sobie krzywdę lub wpaść do wody. Jednocześnie fale bardzo często nachodzą nieświadome niczego stworzenia, ochlapując je lodowatą wodą.
Występujące rośliny: Mniszek lekarski, nagietek
Występujące zwierzęta: Ryby
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Obrazek

Źródło: https://pixabay.com/pl/klify-rock-wody- ... Cu-404051/

Lokalizacja (dział, ew. poddział): Wydmy
Nazwa: Miraż
Opis: Widzisz tam coś w oddali? Tak? W takim wypadku, właśnie znalazłeś się w miejscu zwanym Mirażem, który swą nazwę zawdzięcza licznym dziwnym zjawiskom. Porośnięty jest gdzieniegdzie przez różnego rodzaju rośliny, natomiast dość często doświadczana jest tu, tak zwana, fatamorgana. Widzisz w oddali wodę? Wzrok bywa zawodny, więc lepiej mu nie wierzyć. Klimat tego miejsca nie należy do najprzyjemniejszych - jest tu sucho oraz gorąco, co wywołuje ów zjawisko, fatamorganę.
Występujące rośliny: Rumianek, melisa, aloes
Występujące zwierzęta: Żmija
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Obrazek

Źródło: https://pixabay.com/pl/wydmy-wydma-diuna-862258/

Lokalizacja (dział, ew. poddział): Puszcza na zachodzie
Nazwa: Zgubny dąb
Opis: Wielki, stary dąb znajdujący się gdzieś w zachodnich stronach puszczy. Wokoło jest cicho, spokojnie. Można natknąć się na wiele odpoczywających stworzeń. Pomimo uroku tego miejsca, łatwo się zgubić, ponieważ dookoła wszystkie drzewa, prócz dębu, wyglądają identycznie.
Występujące rośliny: Lulek czarny, melisa, pokrzywa
Występujące zwierzęta: Bażant, dzik, jeleń, kuna
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Obrazek

Źródło: https://pixabay.com/pl/drzewo-d%C4%85b- ... ny-893273/
Oh my God
Please help me
Neck deep in the river
Screamin' for relief.

He says "It's mine to give
But it's yours to choose
You gonna sink or swim
You gonna learn the truth"


Rezerwuję |jeśli można| tego wilka z albumu Dennisa Matheson'a

Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum

#3
Lokalizacja (dział, ew. poddział): Las wschodni.
Nazwa: Droga donikąd.
Opis: Znana również jako droga marzeń. Legenda głosi, że nie można jej znaleźć, pojawia się sama tylko przed wybranymi, liczne rozdroża do dziś nieodkryte prowadzą do wielu niesamowitych miejsc, ale podobno to co znajduje się na samym jej końcu jest nie do opisania, a marzenia tych, którzy kres drogi odnaleźli same się spełnią. Czy to prawda? (Nie ma konkretnego opisu, bo właśnie na celu to ma pobudzenie wyobraźni użytkownika, by sam wymyślił sobie którą odnogę drogi wybrał, co mijał i co na jej końcu było.)
Występujące rośliny: Krwawnik, melisa.
Występujące zwierzęta: Jeleń, dzik, kuna.
Zdjęcie (wraz ze źródłem): https://stocksnap.io/
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Dopływ rzeki.
Nazwa: Obserwatorium.
Opis: Czasem warto wyrwać się rzeczywistości, a może lepiej pozbierać informacje o tym co się dzieje wokół? W całej krainie najlepszym miejscem do tego jest Obserwatorium, oddalone od świata, odgrodzone od lasu, na środku rzeki. Niby pustkowie, jednak oprócz wspaniałych zachodów słońca serwuje też idealny punkt widokowy dla ciekawskich i tych co lubią poszpiegować innych. Żeby się do niego dostać potrzeba nie lada zwinności, by przeskakując po kamieniach nie wylądować przypadkiem w wodzie.
Występujące rośliny: Lawenda i mięta.
Występujące zwierzęta: Mysz, nornica, perlica.
Zdjęcie (wraz ze źródłem): https://stocksnap.io/
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Puszcza na zachodzie.
Nazwa: Labirynt mgły.
Opis: Nieprzyjemny dreszcz przeszywający ciało? Otoczenie wygląda znajomo? Czy przed chwilą tu nie byłeś? Jeżeli tak to miej się na baczności! Za dnia zwyczajny fragment lasu, zaś nocą miejsce tylko dla odważnych. Ciężka mgła ogranicza widoczność, wrażenie, że ktoś na Ciebie patrzy nie daje spokoju i te drzewa.. Wszystkie takie same! Jesteś w stanie wyjść stąd bez szwanku? A może taka atmosfera dodaje Ci adrenaliny i w takich warunkach efektywniej polujesz? Idealne miejsce na trening zmysłów, a Ty jak je wykorzystasz?
Występujące rośliny: Lulek czarny, krwawnik.
Występujące zwierzęta: Dzik, niedźwiedź, lis.
Zdjęcie (wraz ze źródłem): https://stocksnap.io/
Obrazek
Obrazek

Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum

#4
Źródło: Deviantart

Las ciernisty wbrew pozorom nie posiada drzew, u których listowie zmieniło się w kolce. Nie ma też ani jednego iglaka. Pełno tu osik, topoli, leszczyn, a punktem obserwacyjnym może zostać stara łysa wierzba. Spomiędzy koron wpada mnóstwo promieni słonecznych, grunt gdzieniegdzie zostanie przecięty przez okresową rzeczkę. Knieja uchodziłaby za iście sielankową, gdyby nie fakt, że charakteryzuje się ogromem... ostrych skał wyrastających z ziemi jak grzyby. Tych mniejszych i tych większych. Na jedne można stąpnąć przez nie uwagę i zranić sobie łapę, a przy drugich można nabić sobie guza przy lekkim zamyśleniu. Nie polecane jest też chodzenie tu po drzewach. Upadek skończyłby się dość oryginalną śmiercią z iglicą w trzewiach.


Rośliny: lulek czarny, skrzyp
Zwierzęta: kuna, lis, sarna


Źródło: Deviantart

Niedaleku stawu na trzęsawisku, w miejscu gdzie główna rzeka spotyka się ze swoim odpływem, na horyzoncie majaczy okrągły głaz o potężnych gabarytach. Z daleka nie wygląda groźnie, ot, kolejna bryła, jednak gdy podejdzie się bliżej, łudząco zaczyna przypominać ludzką czaszkę. Z oczodołów i nozdrzy zwisają latorośle, a z nadłamanej żuchwy płynie wartko kolejny potok z niewiadomego źródła. Można dostać się do środka, nie zastając niczego poza echem i pleśnią. Mimo wszystko, miejsce to posiada dziwną atmosferę i podświadomie pragniemy je jak najszybciej opuścić.


Rośliny: pokrzywa
Zwierzęta: ryby, perlica

Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum

#5
Lokalizacja (dział, ew. poddział): Wydmy
Nazwa: Uschnięte drzewo
Opis: Choć na suchym, piaszczystym pustkowiu zazwyczaj natknąć się można jedynie na niską roślinność, istnieje pewien wyjątek. Samotne drzewo, górujące nad monotonnym krajobrazem, od dawna już uschnięte z niedostatku wody. Zapewne pamięta jeszcze czasy, gdy te tereny tętniły życiem. Teraz jednakże, martwe, pozbawione liści stanowić może jedynie punkt orientacyjny dla wędrowców oraz schronienie dla niewielkich gryzoni, które chętnie kryją się wśród jego korzeni.
Występujące rośliny: brak
Występujące zwierzęta: mysz
Zdjęcie (wraz ze źródłem): https://static.pexels.com/photos/55367/ ... large.jpeg
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Łańcuch górski; pasmo wschodnie
Nazwa: Kamienna ścieżka
Opis: Wspinaczka w wyższe partie gór zazwyczaj bywa ryzykowna, lecz bywają miejsca, gdzie ukształtowanie terenu w znacznym stopniu to ułatwia. Jednym z nich jest ta pnąca się w górę, ku górskim szczytom ścieżka. Wznosi się ona w górę pod stosunkowo łagodnym kątem, a podłoże stanowią skały, które z biegiem czasu ukształtowane zostały na kształt nieregularnych stopni. Pomiędzy kamieniami wyrastają liczne kępy roślin, czyniąc podłoże bardziej miękkim i chroniąc łapy podróżników przed zranieniem przez ostre kawałki skały. Niejednokrotnie można tu natknąć się na kozice, które również często korzystają z tej drogi, by dostać się ku położonym wyżej terenom.
Występujące rośliny: Lawenda, tymianek
Występujące zwierzęta: Kozica
Zdjęcie (wraz ze źródłem): https://snap-photos.s3.amazonaws.com/im ... RLMKXY.jpg
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Dopływ rzeki
Nazwa: Gęstwina
Opis: Na jednym z brzegów jeziora obficie rozwinęła się roślinność, tworząc niewielki, lecz niezwykle gęsty lasek. Większe drzewa pochylają swe gałęzie nisko nad wodą, niemalże zanurzając swe liście w toni jeziora, a pomiędzy nimi rozpanoszyły się mniejsze krzewy, tworząc razem splątany gąszcz. W cieniu owej gęstwiny, pomiędzy bujno porastającymi podłoże roślinami, często natknąć się można na drobne gryzonie, które znalazły tutaj schronienie. Całości dopełniają porozrzucane gdzieniegdzie, czasami również wynurzające się z wody głazy.
Występujące rośliny: Nagietek, pokrzywa
Występujące zwierzęta: Mysz, nornica
Zdjęcie (wraz ze źródłem):https://pixabay.com/static/uploads/photo/2015/10/20/20/32/sunrise-998451_960_720.jpg
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Las wschodni
Nazwa: Ciemny bór
Opis: Liczne iglaste drzewa rosną tu gęsto, wznosząc się nad głowami wędrowców niczym kolumny, a ich korony łączą się w ciemne, ograniczające dostęp światła sklepienie. Pomiędzy wyższymi sosnami i świerkami wyrastają niższe, pnąc się szybko w górę, wykorzystując każdy skrawek przenikającego pomiędzy igłami światła. W owym gęstym borze panuje półmrok i dziwna, niepokojąca cisza, od czasu do czasu przerywana jedynie przez żerujące zwierzęta.
Występujące rośliny: Cis, krwawnik
Występujące zwierzęta: Kuna, lis, dzik, jeleń
Zdjęcie (wraz ze źródłem): https://static.pexels.com/photos/48694/ ... large.jpeg
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Dopływ rzeki
Nazwa: Zakątek mgieł
Opis: W tym miejscu wody jeziora wcinają się nieco głębiej w ląd, tworząc niewielką zatoczkę o podmokłych, błotnistych brzegach porośniętych obficie roślinnością lubującą się w wilgoci. Gdzieniegdzie można natknąć się na szuwary, czasem na drodze staje samotna, wiekowa wierzba pochylająca swe gałęzie nad tonią jeziora, innym razem spróchniały pień dawno powalonego drzewa. Wszystko to często skąpane jest we mgle, powstającej na skutek wilgotności, głównie w nocy i o wschodzie słońca.
Występujące rośliny: Pokrzywa, skrzyp
Występujące zwierzęta: Brak
Zdjęcie (wraz ze źródłem): https://static.pexels.com/photos/91492/ ... large.jpeg
Obrazek

Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum

#7
Lokalizacja (dział, ew. poddział): Łańcuch Górski (Podnóże gór)
Nazwa: Lazurowe jezioro
Opis: Pod malowniczymi górami, jest miejsce, które roztacza wokół aurę spokoju i harmonii. Krystalicznie czysta woda, zdaje się wręcz być niczym szlachetny kryształ. Lazurowy kolor cieszy oko i zachęca do kąpieli oraz zabaw. Jest to miejsce gdzie wiele zwierząt przychodzi ugasić pragnienie, lub ochłodzić się w upalne dni lata. Zimą, tafla pokrywa się lodem, tworząc niesamowity krajobraz. Wokół jeziora występuje piaskowe podłoże, podobnie jak nad morzem, co sprzyja występowaniu iglastych drzew.
Jednak to miejsce ma też swoją mroczną stronę - wiele istnień utonęło tutaj, pochłonięte przez głębiny, zdradzone przez podwójne dno.

Występujące rośliny: Mniszek lekarski, nagietek
Występujące zwierzęta: Ryby, sarna, mysz, bażant, zając, żmija, kuna.
Zdjęcie (wraz ze źródłem): http://morguefile.com/search/morguefile/3/pop
Obrazek


Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum

#8
Lokalizacja (dział, ew. poddział): Dopływ rzeki
Nazwa: Rozlewisko
Opis: Miejsce to jest położone nieco niżej, niż okoliczne tereny, dlatego też tam zebrała się cała woda, gdy rok temu, podczas długiej i obfitej ulewy, jezioro wylało. Wokoło unosi się nieprzyjemny swąd zbutwiałego drewna, nieprzyjemne odczucia pogłębia palące słońce, po jakimś czasie da się jednak do tego przyzwyczaić. Rozlewisko nie jest zbyt obfite w zwierzynę, jednak warto to tu przybyć z innego powodu - takie otoczenie odpowiada wielu rodzajom ziół, szczególnie tym trującym.
Występujące rośliny: krwawnik, nagietek, skrzyp, tojad mocny, lulek czarny
Występujące zwierzęta: ryby
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
https://hd.unsplash.com/photo-143714985 ... c0fe22c9d0

Lokalizacja (dział, ew. poddział): Góry, Podnóże gór
Nazwa: Podziemne jezioro
Opis: U podnóża gór znajduje się miejsce, gdzie spływający ze szczytów potok przed laty zalał jaskinie. Jednak z czasem poziom wody opadał, aż zatrzymał się na całkiem znośnym poziomie. W najgłębszych miejscach woda sięga wyrośniętemu wilkowi po szyję, podłoże bywa jednak zdradliwe, przez co niepatrzenie pod łapy może się źle skończyć. Jezioro jest odizolowane od innych akwenów, żyjące tu ryby przymują niespotykane nigdzie indziej barwy i kszałty. Trzeba jednak przyznać, że smakują tak samo jak wszytkie inne....
Występujące rośliny: brak
Występujące zwierzęta: ryby
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
https://hd.unsplash.com/photo-143777797 ... a5205f2c1b

Lokalizacja (dział, ew. poddział): Świetlisty Gaj
Nazwa: Ukryte przejście
Opis: Dla przypadkowego przychodnia miejsce to wydaje się być tylko osuniętymi na siebie olbrzymimi głazami, wystarczy jednak nieco lepiej im się przyjrzeć, by dostrzec wiodące w dół ukryte wejście, prowadzące do naturalnie powstałej jaskini. Jest ono dosyć ciasne, przez co większe osobniki mogą mieć trudności z przeciśnięciem się przez nie, jednak nie jest to nic, z czym chcący tam dotrzeć wilk nie byłby sobie w stanie poradzić. Grota jest dosyć obszerna, jedyne co może tam przeszkadzać, to niewielkie zagłębienia pełne wody, wilgotny grunt i panujący niemal zawsze półmrok, bowiem wpadające przez wąskie przejście promienie światła często nie są w stanie rozświetlić wnętrza jamy.
Występujące rośliny: pokrzywa, skrzyp
Występujące zwierzęta: mysz, nornica, zając
Zdjęcie (wraz ze źródłem): http://cdn.morguefile.com/imageData/pub ... 71kasg.jpg

Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum

#9
Źródło: Kaz

Nazwa: Pole lawendy (skraj lasu)

Połacie niemalże płaskiego, otulonego wonną lawendą terenu rozciągają się aż po horyzont, równie piękne, co dziwaczne. Roślina zdominowała tutejsze grunty w zupełności, uniemożliwiając innym gatunkom prawidłowy wzrost i rozwój. Wszechobecny fiolet mieni się mnogością odcieni, od jaśniejszych nut, aż po głęboką purpurę, nadając krajobrazowi nieco nienaturalnego, wręcz mistycznego charakteru. Intensywny zapach kwiatów otumania zmysły, utrudnia koncentrację i na dłuższą metę jest po prostu nieznośny – z tego względu zwierzęta nie zwykły się tu zapuszczać.


Rośliny: lawenda
Zwierzęta: -


***


Źródło: Unsplash

Nazwa: Brzozowy zagajnik (środkowy bieg rzeki)

Wśród wszechobecnych, zdradzieckich bagien unosi się pagórek, niby wysepka na morzu grząskiego gruntu. Wzniesienie skrzętnie porastają smukłe, sięgające nieboskłonu brzozy o bladej, porcelanowej korze, nieskażonej ni drobną niedoskonałością. Wśród chudych sylwetek drzew pną się bujne, cieniolubne rośliny, nieznacznie utrudniając poruszanie się w zagajniku. Zarośla są także schronieniem dla nielicznych zwierząt, które przebrnąwszy przez niesprzyjające ziemie, zdecydowały się na odpoczynek pośród plątaniny zielsk.


Rośliny: pokrzywa, skrzyp
Zwierzęta: dzik, kuna, sarna


***


Źródło: Mampu

Nazwa: Lustrzane stawy (delta rzeki)

Liczne zbiorniki wodne łączy jedna, charakterystyczna cecha – każdy z nich, niezależnie od rozmiaru czy głębokości, wypełniony jest wodą tak przejrzystą, iż na jej powierzchni błękit sklepienia okraszony obłokami odbija się niemal perfekcyjnie, szczegółowo odwzorowując wszystkie detale. Lawirując między lustrzanymi taflami jezior, nietrudno popuścić wodze fantazji i poczuć się niby bóstwo, stąpające po nieboskłonie w towarzystwie puszystych chmur.


Rośliny: mniszek lekarski, nagietek
Zwierzęta: bizon, ryby, sarna


***


Źródło: blickpixel

Nazwa: Złocisty las (puszcza na zachodzie)

Okoliczne drzewa i krzewy przybrały przyjemny, złoty kolor listowia, niezmienny w zależności od pór roku. Nawet trawy i skryte wśród nich zioła zżółkły, przywdziewając nietypowe barwy, co jednak nijak nie wpływa na ich rozwój, czy działanie. Ponoć las najpiękniej prezentuje się latem, gdy zachodzące słońce wyciąga świetliste macki ku roślinności i pieszcząc ją zachłannie, rozpala gorące, złociste refleksy. Bór zdaje się wtedy płonąć.


Rośliny: aloes, lulek czarny, tymianek
Zwierzęta: dzik, jeleń, kuna, sarna, zając


***


Źródło: Unsplash

Nazwa: Ołtarz (łańcuch górski)

Ogromny, strzaskany głaz o niemalże równej powierzchni przywodzi na myśl ołtarz, skryty wśród omszonych skał i niedostępny dla niewprawionych w górskich wędrówkach. Miejsce zwyczajne i niezwykłe zarazem, otulone dziwaczną aurą oraz kojącym zapachem ziół. Senna atmosfera sprzyja długim przemyśleniom, relaksacji, a nawet transom.


Rośliny: aloes, szałwia
Zwierzęta: kozica


***


Źródło: Ireen Trummer

Nazwa: Jezioro topielców (torfowisko/wierzbowy zagajnik)

Zdradziecki grunt wielu już oszukał, wciągając w głąb brudnego stawiku. Wystarczy jeden nieodpowiedni krok, aby gęsty, lepki muł zamknął sylwetkę w silnym uścisku i wyszarpnął ostatni oddech, zakleił ślepia, przesłonił je na wieki. Bagniste podłoże czasem wyrzuca podgniłe ciała swych ofiar, co daje szanse na poniekąd łatwy, acz ryzykowny posiłek.


Rośliny: skrzyp
Zwierzęta: sarna, zając


***

Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum

#10
Lokalizacja (dział, ew. poddział): Puszcza na zachodzie
Nazwa: Knieja
Opis: Bystra rzeka, kształtująca swoje brzegi porywistym prądem. Usłana wysepkami kamieni, o które woda rozbryzguje się z radosnym chlupotem, mogą stać się idealnym miejscem na połów ryb. Urodzajna w łososie, które jakby zapomniały o braku płuc, wybijają się silnym ogonem nad powierzchnie. Zwalone pnie dają dom wielu bobrom i wodnym ssakom. Niech jednak nie zwiedzie cię urok tej drogi wodnej - położona w cieniu kłaniających się jej drzew jest lodowata i chciwa twojej zguby. Jeden nieuważny krok, jeden obluzowany kamień, a jej wściekły prąd poniesie cię daleko i być może bezpowrotnie. Jeśli nie chcesz być topicelcem, może będziesz mieć szczęście i roztrzaskasz się na skałach?
Występujące rośliny: pokrzywa, nagietek, krwawnik
Występujące zwierzęta: jeleń, dzik, niedźwiedź, ryby
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Ukryta treść: pokaż
unsplash
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Pasmo wschodnie
Nazwa: Trzy zamki
Opis: Nazwane tak trio szczytów gór, okrytych zimową czapą daje mieszkanie wielu zdobywczyni górskich szlaków - kozicom, szybkich zajęcy i zwalistych niedźwiedzi na niższych partiach. Wzniesienia nieokryte wieczną zmarzliną, na wiosnę zakwitają tysiącem barw kwiatów, a w pachnącej i oblepionej żywicą kosodrzewinie kryją się małe gryzonie.
Góry nocą mogą okazać się bardzo niebezpiecznym miejscem, pełnym osuwisk, zapadni i jęzorów lodowych. Jednak dla widoku, który roztacza się nad koroną Trzech zamków, jest się gotowym na każde poświęcenie. Niebo koloru smoły doskonale kontrastuje z widocznym w świetle księżyca błyszczącym śniegiem, a gwiazdy tak gęsto usłane czarują swoim widokiem. Te miejsce, choć niebezpieczne może służyć za idealne obserwatorium, a rankiem raczyć cudownym widokiem wschodzącego słońca.
Występujące rośliny: krwawnik, lawenda, mięta, tojad mocny
Występujące zwierzęta: kozica, niedźwiedź, zając, nornica
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Ukryta treść: pokaż
unsplash
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Las wschodni
Nazwa: Czarnodrzew
Opis: Jego mrok przeraża najodważniejsze serca, a matki straszą pociechy, że gdy nie zjedzą posiłku, Czarny zabierze ich do swego królestwa, do Czarnodrzewa. Kim jest Czarny? Legendką, przekazywaną od ucha do ucha. Miej się na baczności, bowiem każda z nich zawiera cząstkę prawdy. Czarnodrzew jest częścią lasu, porośniętą tak gęsto sosnami przez co widoczność jest ograniczona do zaledwie dwóch metrów. Wiatr nie dociera tam swoimi ramionami, słońce nie jest w stanie uśmiechnąć się do runa leśnego. A te usłane jest igłami, grzybami niewiadomego pochodzenia i truchłami tych, którzy znalazłszy się tutaj, już nigdy nie ujrzeli światła dnia. Panuje tam wieczny chłód, przenikający do kości i zmuszający do obejrzenia się za siebie - być może to oddech Czarnego?
Występujące rośliny: pokrzywa
Występujące zwierzęta: mysz, nornica
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Ukryta treść: pokaż
unsplash
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Piaszczyste pustkowie
Nazwa: Basen pyłopływów
Opis: Rozległa depresja gdzieś w centrum Piaszczystego pustkowia, w której nazbierał się pył i piasek, podlegający rzeczywistym pływom. Krocząc po zdradzieckim piasku, wypatruj kotłującej się chmury pyłu - nie masz pojęcia jak to jest głębokie… Patrz pod łapy, wiesz jak łatwo jest pomylić wyschniętą gałąź ze żmiją?
Występujące rośliny: tymianek
Występujące zwierzęta: nornica, żmija
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Ukryta treść: pokaż
unsplash
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Świetlisty gaj
Nazwa: Martwa strefa
Opis: Granicząca z piaszczystym pustkowiem, usłana gdzieniegdzie fioletowymi kwiatami tojadu Martwa strefa nie jest gościnnym miejscem. Nie znajdziesz tu nic, oprócz trucizny pod łapami, zarówno w królestwie fauny, tudzież flory. Słoneczny dzień i brak drzew jest bardzo często utrapieniem podróżujących przez Martwą strefę. Deszcz również nie jest najlepszą opcją - wszystko jest zalane. Przymrozki w połączeniu z wyjącym tu wiatrem przerażają, a otwarta przestrzeń służy powstawaniu trąb powietrznych. Charakterystycznym widokiem są tysięczne stada ogromnych bizonów.
Występujące rośliny: tojad mocny
Występujące zwierzęta: żmija, mysz, bażant
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Ukryta treść: pokaż
unsplash
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Martwe drzewa
Nazwa: Szkieletory
Opis: Bynajmniej nie są to pozostałości po przodkach, a strzeliste pniaki z których całe życie dawno uszło. Są siedliskiem ptaków, larw i mniejszych gryzoni oraz szwedzkim stołem dla dzików. Uważaj gdzie stąpasz, drzewa utraciły oparcie nim się narodziłeś, a przecież nie chcesz wydać ostatniego tchu pod suchym świerkiem, prawda? Okolice zasnuwa gęsta mgła, przez którą wszystko wydaje się jeszcze bardziej martwe. Szanuj te ziemie, nie możesz wiedzieć jakie bóstwa tu mieszkają.
Występujące rośliny: skrzyp, pokrzywa
Występujące zwierzęta: dzik, nornica, jeleń
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Ukryta treść: pokaż
unsplash
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Wybrzeże
Nazwa: Wybrzeże riasowe
Opis: Upstrzona kępkami kosodrzewiny, dawno zalana dolina. Gdzieniegdzie wystające klify, mogą dać radość śmiałkom - baczcie na to, aby nie był to wasz ostatni skok. Romantycy znajdą tu ukojenie wpatrując się w tonące w oceanie, krwistoczerwone słońce a łowcy zapolują na wszelkie ptactwo i ssaki kopytne. Miejsce pełne niepowtarzalnego uroku, i co najważniejsze, mięsa.
Występujące rośliny: szałwia, tymianek, rumianek
Występujące zwierzęta: perlica, bażant, sarna, jeleń, bizon
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Ukryta treść: pokaż
unsplash
Obrazek


Lokalizacja (dział, ew. poddział): Dopływ rzeki
Nazwa: Zachodni brzeg jeziora
Opis: Rankiem i tuż przed zachodem, nad wodą unosi się gęsta mgła, która wyglądem przypomina parującą wodę. Nic z tych rzeczy, zacieniona okolica nie pozwala nagrzać się wodzie, więc pozostaje lodowata. Delikatne zejście do wody, tuż za skrajem lasu nie ma dobrej opinii. Wydawać by się mogło, że żwirowe dno i obecność kilku drzew nie stanowi żadnego zagrożenia. Te pojawia się dopiero po zanurzeniu. Władzę tu mają szalone prądy, które z łatwością zatrzasną wrota wody nad głową nieostrożnego pływaka. Nie wierz w legendy - to nie syreny porywają samców do swoich podwodnych królestw.
Występujące rośliny: pokrzywa, nagietek, cis
Występujące zwierzęta: jeleń, lis, sarna
Zdjęcie (wraz ze źródłem):
Ukryta treść: pokaż
unsplash
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron