Pomysły, propozycje

Jak już mówiłem wcześniej na SB, fajnie by było dodać wiedzę, wzmocnić ziółka i dodać ich więcej. Łatwo się domyślić że to w tym kierunku będzie mój pomysł.
Chce zaproponować by została dodana czwarta cecha. Wiedza.
Na czym ona by polegała i jej umiejętności? Byłyby to bardziej umiejętności pasywne, wzmacniające zioła, ujawniające przepisy, czy zwiększające ilość zdobywanego zioła. Na razie wstrzymam się z nadawaniem im nazw, czy dawaniem im jakichś fabularnych opisów, bo nie wiem czy ten pomysł przejdzie, jednak potem mogę je wymyślić jakby trzeba było :3
Pierwszą umiejętność z dziedziny wiedzy dostawałoby się na poziomie wiedzy 15. Zwiększałaby ona maksymalną ilość zdobywanego zioła z 4 na 5.
Druga umiejętność na 25. Ujawniałaby ona spis kombinacji ziół, niezbędnych by zwiększyć ich właściwości. (O co chodzi z tym spisem kombinacji wyjaśnie później)
na poziomie 50 zwiększałaby się minimalna możliwa ilość zdobywanego zioła z 1 na 2, a także ujawniałyby się kombinacje niezbędne do stworzenia bardziej zaawansowanych mikstur.
Przy 65 byłby dostęp do spisu kombinacji która zwiększałaby szanse na to że otrzymamy taką z podstawowych mikstur jaką planujemy.
Przy 75 ujawniałyby się bardziej skomplikowane, można wręcz powiedzieć trudne kombinacje a także siła efektów pojedyńczych niezmienionych ziół zostałaby podwojona.
Przy 85 szanse na to ze mieszanka sie uda wzrastają.
Przy 100 ujawniałaby się rozpiska super rzadkich kombinacji. Takich elit do ktorych zrobienia byłoby trzeba na prawdę wielu wielu ziółek.
Jak widać niemal jedynie umiejętności pasywne.

Nad możliwościami umiejętności mieszanych jeszcze nie myślałem jednak pewnie byłyby one bardziej aktywne niż pasywne, zależnie od statystyk idące w leczenie (Z magią), atak (Z siłą) lub wsparcie (z zręcznością)

Teraz rozpiszę o co chodziło mi z listą kombinacji.
Byłaby to lista wszystkich dostępnych na forum mikstur/eliksirów z ich nazwami, efektami a co najważniejsze z tym, czego nam trzeba by je stworzyć. Admini znali by efekty i to jakie mikstury są, a także które wliczają się w który poziom zaawansowania wiedzy, jednak nie znaliby składników które trzeba użyć do stworzenia poszczególnej mikstury. Spis tych składników byłby jedynie dostępny na osobnym podforum odblokowywanym dla tych którzy osiągnęli odpowiedni poziom wiedzy, tam też byłoby dostępne info o ich efektach i szansach na powodzenie w tworzeniu danego eliksiru. Np.
Eliksir o średnim stopniu zaawansowania składający się z 7 ziół ma 70% szans na to że uda się go stworzyć. Ktoś kto posiada wiedzę, (O ile uda mu się stworzyć eliksir) otrzyma od razu informacje o tym jakie eliksir ma działanie, jednak wilk z wiedzą na 0, będzie musiał odkryć jak działa mikstura poprzez najzwyklejsze wypicie lub użycie w inny sposób.
Oprócz tego część z tych podstawowych eliksirów miałąby szanse że np przy użycia 1 sztuki Aloesu + 1 sztuki krwawnika otrzymać możemy trzy różne eliksiry. Eliksir leczący 10 życia, eliksir osłabiający daną statystykę na 2 posty albo inny efekt.
(Który eliksir się trafi byłoby losowane kostką w takich przypadkach)

Dodatkowo trzeba by było wprowadzić ograniczenie użycia w jednym poście jednego eliksiru. Ziółek nadal byłoby można używać w takich samych ilościach jak można teraz.

Czy widzicie jakieś wady, niedociągnięcia, pomysły jak to ulepszyć? Pomysł dawany na szybko xD

Pomysły, propozycje

Myślę, że pomysł dosyć ciekawy, jednak za bardzo wpływający na mechanikę. Jest 175 punktów do rozdziału na 3 cechy, tak maksymalnie. Jeżeli dojdzie kolejna, trzeba by zmienić ilość dostępnych ostatecznie punktów, ta z kolei zależna jest od poziomu. Trochę to by wszystko komplikowało. Poza tym administracja prawdopodobnie ma już jakoś rozplanowany system tworzenia mikstur i niewątpliwie prezentuje się on równie interesująco. Takie moje skromne zdanie, jednak poczekam na to, co powiedzą inni. ^^

Pomysły, propozycje

Ogólnie jestem na nie. Za dużo udziwnień.
Myślę jednak, że warto byłoby pokusić się o zrobienie podstawowego spisu mikstur i potrzebnych do nich składników. Proponuję jednak, aby to użytkownicy odkrywali ich składy i dopiero po ich poznaniu można by je dodawać do spisu. Sądzę, że tak byłoby ciekawiej ;)

I tu kolejna sprawa - można by dodać jakieś choroby (niektóre specyficzne dla danej pory roku lub pogody) i od czasu do czasu robić losowanie, kto zachoruje. Oczywiście pomysł do dopracowania, ja rzucam jedynie ogólnym zarysem.

Idealny świat jest podróżą, nie miejscem.
♒ ♒ ♒

Pomysły, propozycje

Choroby zapewniam, że będą. Pojawią się wraz z rozwojem fabuły.
Jeżeli chodzi o sam system mikstur, mamy plany jak go wprowadzić, prawdopodobnie sami użytkownicy będą odkrywali mieszanki i będą mogli próbować jak stworzyć nowe mikstury.

Pomysły, propozycje

I to pole miałoby być widoczne tak jak np informacja o stanie postaci przy postach? Tak czy tak wszelkie zmiany w ekwipunku musiałyby być zgłaszane w odpowiednim temacie. Myslę jednak, że to mogłoby być przydatne żeby szybko wiedzieć kto co ma :)
A odnośnie startowego ekwipunku - co by zawierał? I ile sztuk? Zbieranie ziół jest bardzo łatwe bo masz zawsze gwarantowaną jedną sztukę każdego rodzaju jaki zbierasz, a za zbieranie masz exp i potem poziomy, umiejętności. Czy to jest tak potrzebne?

Pomysły, propozycje

Właściwie, ekwipunek startowy można by ograniczyć do powiedzmy, 10 sztuk ziół. Możesz sporą ilość konkretnego, albo mniej kilku. Oczywiście nie opodatkowane expem. Potem możesz uzupełniać zioła albo szukać nowych.

Pomysły, propozycje

Mam propozycje/pomysł na wprowadzenie działu Przywitaj się. Na czym miałoby to polegać dokładniej, można się domyśleć. Jednak większość użytkowników pochodzi z różnych miejsc, środowisk i takie tematy mogą byc fajnie integrującą częścią forum. Można by tam zawierać gdzie już się grało, co się lubi oraz dyskutować z innymi użytkownikami, poznając ich. Oczywiście, takie przywitanie nie byłoby niczym obowiązkowym tylko jednym z działów np off-topu. :)