Pomysły, propozycje

Zastanawia mnie jedna sprawa... Userzy są nagradzani za wrzucanie na samym początku 25 pkt statystyk do Siły lub Zręczności, w ten sposób mając dostęp umiejętności specjalnych. Nie powiem, jest to trochę nierealistyczne, gdyż wilk, który ma 0 zręczności nie powinien być w stanie unikać ataków, powinien być takim krępym czołgiem, przynajmniej według mnie. A 25 zręczność z zerowym atakiem to raczej kojarzy się z walką defensywną. Zamiast tego wilk bardziej realistyczny o zrównoważonych statystykach jest poszkodowany, może wyprowadzać najzwyklejsze ataki i przez to jest słabszy. Może by zrównoważyć to jakoś i stworzyć umiejętność specjalną dla tych, którzy nie mają od samego początku jednej staty na 25, a drugiej na 0? Bo tacy jak Świerk mają najgorzej, umiejętność specjalna dopiero od 25 Ataku i 25 Zręczności... Na forum jest nacisk na realistyczność, więc tym bardziej coś tu nie gra.
PD: 20/100

Pomysły, propozycje

Statystyki są tylko sprawą orientacyjną, a przecież tacy co mają 0 w ataku albo 0 w zręczności mają już spore minusy, bo za każde 10 punktów ataku mamy +1 do rzutu kostką, a przy zręczności z 0 mamy naprawdę małe szanse na powodzenie uniku. Dlatego myślę, że aktualny system jest w porządku. :)

Pomysły, propozycje

Pomysł Lyvarris dotyczący wytwarzania eliksirów jako zamiennika dla polowań został zaaprobowany i będzie dalej rozwijany.

Co do statystyk - tak jak Vou wspomniała, stanowią one dodatek do gry. Nie są wyznacznikiem prawdziwej siły i zręczności wilka - każdy psowaty potrafi zaatakować lub wykonać unik, a czy mu się one powiodą jest zależne od rzutu kością. Zwiększając ilość punktów Ataku zapewniamy sobie silniejszy cios, a zwiększając ilość punktów Zręczności - większy bonus do powodzenia uniku i unikniętych obrażeń.
Umiejętności powiązane z danymi "progami" punktów Ataku, Zręczności i Magii również stanowią jedynie urozmaicenie.
Ciężko jest stworzyć system wyrównany dla wszystkich, jednakże nie jest tak trudno osiągnąć poziom 1 i dodać sobie te brakujące punkty, by w którejś ze statystyk mieć 25.

Pomysły, propozycje

To i ja dorzucę swoje trzy grosze.
Skoro mamy głosowanie na najlepiej prowadzoną postać, czy dobrym pomysłem byłoby także wprowadzenie najlepiej prowadzonego wątku? W nie także wkłada się ciężką pracę wielu osób. Są wątki prowadzone tak dobrze, że większa część forum je obserwuje, trwają tydzień, albo i więcej. Więc dlaczego by nie w pewien sposób uhonorować ich autorów bądź stworzonego przez nich całokształtu? Oczywiście, nagroda różniłaby się nieco od Dostrzeżonego przez bogów, żeby każdego zachęcić (tu jeszcze konkretnego pomysłu nie mam, ale obok postaci miesiąca mógłby znajdować się odnośnik do tematu miesiąca).
Why diagnose myself as a monster when you refuse to see the one growing inside you?

Obrazek

Voice I Theme
Be blind. Don't be brave.

Pomysły, propozycje

Najlepiej prowadzone wątki są częścią najlepiej prowadzonej postaci. Dostrzeżonego przez bóstwa wybiera się na podstawie wkładu postaci w fabułę forum, pomysłu na nią, sposobu prowadzenia. W każdym z tych aspektów ważne są wątki. Wydaje mi się, że rozdrabnianie tego jest zbędne.
Wiem, że są świetne wątki, w które zaplątanych jest więcej postaci, ale zwykle jedna z nich prowokuje całą sytuację. Jeśli jednak jest więcej "prowadzących" - nic nie stoi na przeszkodzie, by zagłosować na jedną z osób w najbliższym plebiscycie, a na inną w kolejnym.

Pomysły, propozycje

Tak sobie pomyślałam, że można byłoby wzbogacić karty postaci o dodatkowy podpunkt jakim jest rasa wilka. Wilk wilkowi nie równy, ale nie można założyć, że postaci wszystkich userów to wilk euroazjatycki czy też himalajski. Zróżnicowanie gatunkowe wpłynęło by na rozróżnianie wilków dajmy na to czarnych. Jeśli ktoś będzie miał czarnego wilka iberyjskiego np. 2 letniego, a inna osoba euroazjatyckiego w tym samym wieku i płci to postawione obok siebie będą się z daleka różniły wielkością i masą ciała. Do tego mogłyby pojawić się nowe pomysły na historie, która była by inna i barwniejsza, a przy decydowaniu jakim gatunkiem by się grało i zorientowaniu się w wielkości tego gatunku pomagałaby taka grafika lub podobna -> http://i.imgur.com/yXDUB0c.jpg