Oceń piosenkę wyżej!

#1
Kolejna gierka, która mam nadzieje przypadnie Wam do gustu.
Zasady proste, najpierw oceniamy utwór poprzednika w skali od 1/10 i uzasadniamy swój wybór. Następnie wklejamy link do piosenki, która nam się podoba możemy troche opisać co nam się spodobało, czy głos wokalisty, czy teledysk. :)

Ja zaczynam, czekam na ocenę i kolejne piosenki!

https://www.youtube.com/watch?v=939ACReWKfE

MiracleOfSound- My revolution.

Ten artysta tworzy piosenki do gier komputerowych. W tym wypadku Assassins Creed Unity. (Miałam dylemat która dać, bo piosenki do AC wymiatają, jak i do Wiedźmina np.) Ma świetny głos, dobrze operuje efektami dźwiękowymi, dodatkowo wszystko jest utrzymywane w klimacie danej gry, czyli tempo, słowa/treść, a czasami nawet język, jak tu- zwrotka po francusku, co jest ewidentnym nawiązaniem do miejsca akcji gry. :)


Oceń piosenkę wyżej!

#2
10/10. Dobra piosenka, leci na pamięć. Oto co się złożyło na to:
3 punkty za tempo. Czuć że to nie jest walec, ale jakaś szybkość.
3 punkty za dźwięk i słowa. Pasuje to idealnie do AC:U. Sam tytuł- My Revolution- mówi sam za siebie. Odpowiada to też fabule gry. W trakcie rewolucji francuskiej, Arno ma rewolucję także w swym sercu i duszy. Piosenka jest napisana dobrze, ma się wrażenie że to sam Arno to napisał.
3 punkty za teledysk. Podoba mi się synchron dźwięku z wideo. Są to oczywiście tylko zwiastuny, jednakże nie ma tu montażu w stylu: teraz piosenka buduje napięcie, a na teledysku się tłuką w normalnym tempie. Tutaj jak mamy ściszenie muzyki, mamy też spokój ekranu.
I ostatni punkt.
1 jeden punkt za samo AC. Ja wiem, to dziwne, ale jestem psychofanem. Proszę nie bić. Teraz moja piosenka:
https://m.youtube.com/watch?v=fmI_Ndrxy14

Piosenka mająca promować IEM 2014 bodajże, jest dla mnie Wielka. Przez duże W i może jeszcze i. Głos wpada w ucho, refren kręci Ci się po głowie. Gdy była w menu głównym LoL'a, spędziłem tam godzinę słuchając tego. Co ja wam mogę powiedzieć... Ja tego nie potrafię opisać. Dla mnie to jak opisanie gruszki. Jest smaczna i ma kształt. Opiszcie teraz kształt gruszki.

Oceń piosenkę wyżej!

#6
Uchh, powiem szczerze, że choreografię mają niezłą. Ale tak ogólnie, to całkowicie nie mój gust, więc wolę nie oceniać. To chyba k-pop, prawda? W sumie... to nie jest takie złe, a każdy ma inny gust, jednak biorąc pod uwagę mój, to byłoby jakieś 5/10. Lubię piosenki z "głębokim" tekstem, tzn., ten tekst musi być trudny do zrozumienia i niegłupawy.
https://www.youtube.com/watch?v=ee-KXn81UMA
Hm, ten zespół jest dość specyficzny, więc no. Za to ja go bardzo lubię ^^ Zawsze teksty pisane przez tego wokalistę zmuszały mnie do refleksji, chociaż na pierwszy rzut oka może się to okazać naprawdę... klapą? W sumie nawet nie wiem, jakiego słowa użyć.
Oh my God
Please help me
Neck deep in the river
Screamin' for relief.

He says "It's mine to give
But it's yours to choose
You gonna sink or swim
You gonna learn the truth"


Rezerwuję |jeśli można| tego wilka z albumu Dennisa Matheson'a

Oceń piosenkę wyżej!

#7
Często to co z pozoru banalne, ma w sobie głębie. Jak 50 Twarzy Greya. :D
W każdym razie. MCR lubię, więc dam 9/10. Mają fajną rytmikę, wszystko do siebie pasuje. Momentami jednak wokalista jest dla mnie aż za głośny, za mocno się przebija.

A tu piosenka, którą maniacze każdej jesieni, bez wyjątku.
https://www.youtube.com/watch?v=smiFk6KHr_8 Nightwish-While your lips are still red. Przyjemna i spokojna dla ucha.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron