Regulamin forum

#1


I. Regulamin ogólny forum
II. Regulamin gry fabularnej
III. Regulamin grafik na forum
I. Regulamin ogólny forum

1. Administrator ma prawo do zmiany niniejszego regulaminu. W razie zmiany powiadamia o niej użytkowników za pomocą odpowiedniego ogłoszenia.
2. Rejestracja na forum jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. Nieznajomość zasad nie zwalnia z ich przestrzegania - złamanie reguł przez użytkownika zostanie ukarane upomnieniem, a jak po tym nie nastąpi poprawa - ostrzeżeniem. Po trzech poważnych przewinieniach gracz otrzymuje bana.
3. Na forum obowiązują zasady netykiety, prawo polskie oraz wszelkie prawa pokrewne.
4. Zakazuje się umieszczania na forum treści pornograficznych, rasistowskich i drastycznych.
5. Nazwa użytkownika jest jednocześnie imieniem postaci na forum. Imię może zawierać dwa człony.
6. Zabronione są nicki obraźliwe, zawierające cyfry, znaki specjalne typu !@#$%^&*()-_,./\”[] (dozwolony jest jedynie apostrof: ') lub będące rzeczywistym imieniem i nazwiskiem gracza.
7. Przed rozpoczęciem rozgrywki konieczne jest stworzenie karty postaci, a następnie zaakceptowanie jej przez osobę do tego uprawnioną. Karta postaci jest równoznaczna z zapisem do gry.
8. Niedozwolone jest ukrywanie swojej obecności na forum.
9. Zabronione jest zamieszczanie reklam do innych for i stron internetowych w postach, podpisie, minichacie oraz prywatnych wiadomościach. W razie chęci przeprowadzenia wymiany bannerami należy zgłosić się w odpowiednim dziale forum.
10. W razie odnalezienia błędu w działaniu strony, użytkownik ma obowiązek zgłosić to administracji strony w odpowiednim dziale.
11. Zabronione jest usuwanie bądź edytowanie dopisków administatora lub moderatora we własnych postach.
12. W razie kłótni lub nieporozumień decyzja administratora jest ostateczna i wiążąca. Jeżeli uważasz, że się myli lub czujesz się pokrzywdzony, wykaż to w kulturalnej rozmowie.
13. Nieporozumienia pomiędzy graczami prosimy załatwiać przez pw, wszelkie skargi na graczy prosimy zgłaszać do administratorów. Publiczne “wieszanie psów” na graczach jest zabronione.
14. Regulamin, layout forum, grafiki oraz treści na nim zamieszczone objęte są prawem autorskim i uprasza się o ich niekopiowanie. Administratorzy oraz twórcy poszczególnych elementów strony przeznaczyli na ich powstanie swój czas, nerwy i pieniądze, uszanuj ich wysiłek.
15. Nowe tematy można zakładać jedynie w dziale przeznaczonym na karty postaci, offtop lub pracownie graficzne.
16. Użytkowników forum uprasza się o pomoc nowo zarejestrowanym. Złośliwości i celowe wprowadzanie w błąd będą karane ostrzeżeniami.

II. Regulamin gry fabularnej

1. Grywalnym gatunkiem jest wilk.
2. Zakazuje się tworzenia postaci z nierealistycznym umaszczeniem oraz wszelakimi udziwnieniami (rogi, skrzydła, łuski, itp.). Jedynym odstępstwem od tej zasady jest kolor oczu, który może być dowolny.
3. Przekleństwa są dozwolone w strefie fabularnej, nie trzeba ich cenzurować. Poza nią - zabronione.
4. Można przebywać tylko w jednym temacie jednocześnie. W przypadku chęci zmiany lokacji należy uprzednio opuścić teren, w którym toczyła się rozgrywka. Można to zakomunikować krótkim "z.t.".
5. Sceny erotyczne w granicach dobrego smaku są dozwolone w strefie fabularnej. Uprasza się jednak o poprzedzenie każdego postu zawierającego takie treści znacznikiem "+18".
6. Zabrania się edycji postów fabularnych za wyjątkiem zmian nie mających znaczenia dla bieżącej rozgrywki (poprawki błędów ortograficznych i interpunkcyjnych). Chęć wszelkich innych zmian należy zgłosić administratorowi/moderatorowi i wymaga jego akceptacji.
7. Zabrania się wchodzenia i wychodzenia z tematu w jednym poście fabularnym. Przed opuszczeniem lokacji należy odczekać 30 minut.
8. Postać posiada wiedzę jedynie na tematy, o których dowiedziała się fabularnie (zobaczyła, usłyszała, brała udział, itp.). Zakazane jest mieszanie wiedzy użytkownika z wiedzą postaci.
9. Uprasza się o rozwijanie swoich postów fabularnych oraz niepopełnianie błędów językowych. W razie problemów z ortografią i interpunkcją polecamy korzystanie z przeglądarki, która podkreśla błędy lub ze stron takich jak LanguageTool.
10. Podczas konstruowania postów uprasza się o stosowanie następujących zasad: wypowiedź postaci powinna zaczynać i kończyć się myślnikiem (-), a myśli cudzysłowem (") lub zostać w całości pochylone. Dodatkowo, treść wypowiedzi może być pogrubiona. Zabrania się kolorowania całości lub części postów.
11. Zabrania się używania wszelkiej maści emotikon w postach fabularnych. Jedynym wyjątkiem są dopiski od autora, tzw. off-top, który można dodać na końcu/początku wiadomości wyraźnie zaznaczając jej rozpoczęcie i zakończenie, np. poprzez użycie ukośnika (/).
12. Dana osoba może w jednym momencie posiadać do 4 aktywnych postaci, jeśli chce posiadać ich więcej, potrzebna jest zgoda administracji. W innym wypadku użytkownik powinien zawiesić/zakończyć fabułę jednej z obecnie prowadzonych postaci lub oddać ją innemu użytkownikowi.
13. W wypadku zawieszenia danej postaci, postać ta nie starzeje się, ani nie traci zdobytych punktów doświadczenia oraz umiejętności.
14. W wypadku oddania postaci do adopcji, doświadczenie i umiejętności takiej postaci zostają zredukowane do zera, jeżeli przejmuje ją użytkownik świeżo-zarejestrowany lub użytkownik o zbyt krótkim stażu na forum. Przejąć postać z pełnym doświadczeniem mogą jedynie aktywniejsi gracze, którzy sami włożyli dostatecznie dużo wysiłku w kreację własnej postaci.
15. Zarejestrowane konta z zaakceptowaną Kartą Postaci nigdy nie zostaną skasowane (nawet za prośbą użytkownika). Konta, z których nigdy nie napisano postów będą usuwane cyklicznie (podczas czystek).
16. Zmiana rang, dodawanie doświadczenia i zmienianie statystyk postaci podczas walk/eventów jest zabronione.
17. Zabrania się uśmiercania postaci innych graczy bez zgody właściciela lub administratora. Wyjątkiem są sytuacje z góry narzucające na postać karę śmierci (zdrada, pojedynek na śmierć i życie).
18. Dozwolone jest trwałe okaleczenie postaci innych graczy bez zgody właściciela.
19. Mistrz Gry ma prawo wyprowadzić postacie graczy z tematu w przypadku, gdy ich właściciele są długo nieobecni na forum i brak aktywności z ich strony blokuje dalsze prowadzenie fabuły innych postaci.

III. Regulamin grafik na forum

1. Na forum obowiązują avatary przedstawiające realistyczne wilki. Dopuszcza się avatary rysunkowe pod warunkiem zachowania realizmu postaci (brak nienaturalnego ubarwienia, rogów, łusek, czapek, itp.).
2. Rozmiar avatarów na forum jest ujednolicony i wynosi 225 x 300 pikseli (szerokość x wysokość).
3. Użytkownik zobowiązany jest do zorientowania się, czy ma prawo użycia grafiki zamieszczonej w Internecie, sprawdzając jej opis lub pytając autora/właściciela o możliwość jej wykorzystania.
4. W razie użycia grafiki bez zgody właściciela/autora administrator ma prawo do usunięcia jej bez powiadomienia użytkownika.
5. Avatar powinien przedstawiać postać użytkownika i odpowiadać jej opisowi podanemu w karcie postaci.
6. Na każdym avatarze należy zamieścić dopisek z nickiem/adresem strony autora zdjęcia lub grafiki.
7. Avatary nie mogą przedstawiać scen obscenicznych ani przerażających.
8. Uprasza się o unikanie tworzenia nazbyt długich sygnatur mogących zaburzyć użytkownikom grę lub czytanie forum. Maksymalne wymiary gifów w podpisach wynoszą 350 x 150 pikseli (szerokość x wysokość), a zdjęć 400 x 150 pikseli.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron