Salve!

Cóż. Dawno tego nie robiłem, powiem wprost. Tym bardziej gdziekolwiek w moim/naszym języku jako że dotychczas partycypowałem na forach brytyjsko-amerykańskich. Na kilku, choć głównie na jednym przez cały ten czas, niemal całe 6 lat.

Tak więc nowy nie jestem wobec konceptu roleplayingu na forum, ale z naszą polską społecznością tak się zdarzyło że nigdy nie trzymałem wcześniej. Cóż, pora to zmenić (myślę) (:

Anyway, tutaj jestem nowy i zahukany, powiem wprost :D
"Don't worry we don't bite" jakoś mnie nie uspokaja jako że z moich doświadczeń wiem że zawsze ktoś gryzie. Pytanie tylko w jaki sposób.

Coś o sobie... W sumie nie wiem co i jak dużo napisać - nieśmialy jestem. Z drugiej strony czuję że trochę trzeba. Jestem z Poznania, mam 25 lat. Rzecz jasna kocham naturę jak i również fantastykę. Mam swoje poglądy ale zawsze staram się zrozumieć drugą stronę, nawet jeśli nie ustąpię ze swojego stanowiska to nie znaczy że nie można się pięknie różnić oraz nadal mieć szacunek wobec drugiej strony. Urazić czy zarnić nigdy nikogo nie planuję, ale jeśli przypadkiem coś takiego się zdarzy to mam również odwagę przyznać się do błędu i przeprosić.

W przypadku roleplayowania przywykłem raczej do jakości niż do szybkości. O wiele trudniej jest mi kontynuować temat gdy inni gracze odpowiadają w kilku linijkach. Choć zdarzylo mi się popełnić kilka behemotów na kilka tysięcy słow to też jest to raczej extremum. Jestem raczej pośrodku, posty powyżej tysiąca słów popełniałem nagminnie, no ale z drugiej strony były to posty w języku angielskim. W tym aspekcie nie potrafię udzielić odpowiedzi czy nadal będę "popełniał takie posty" tutaj, choć kto wie. W skrócie zawsze kładłem dużo serca w to co piszę, jeśli nawet nie tryskałem ideami na jakieś "ploty"/historie/fabuły to z czasem kolejne rozdziały same się pisały dla moich postaci po prostu w wyniku akumulacji doświadczeń, znajomości itd itp z poprzednich tematów. Nigdy też nie miałem wielu postaci jako że raczej skupiałem się na kilku które mam... To tyle. Na razie.

^_^''

Edit: Co do avatara... Uh. Gothem nie jestem, wybrałem taki jako że to jeden z moich ulubionych artów jakie kiedykolwiek otrzymałem/skomisjonowałem... >___>

Salve!

Cześć, miło Cię poznać :D MiSuper, że piszesz rozbudowane posty, wiele osób na tym forum także to uwielbia więc myślę, że spodoba Ci się pisanie z nami ^^
Always keep your foes confused. If they are never certain who you are or what you want, they cannot know what you are like to do next. Sometimes the best way to baffle them is to make moves that have no purpose, or even seem to work against you.

Salve!

To miło że są i też osoby piszące bardziej rozbudowane posty. Zawsze miałem z tym problem gdy poświęcałem czasem i nawet cały dzień albo więcej by napisać odpowiedź gdy muza mi nie dopisywała - a tutaj w 15 minut dostaję 'replaya' na kilka linijek. :c

Takie pytanie, adnośnie avatarów/postaci... Widziałem również i arty, tak więc domyślam się że są dozwolone... Ale jak to ogólnie wygląda na forum? Nie kryję, wcześniej roleplayowałem na forach gdzie w sumie całkiem dużo było artystów. Bywały i "tęcze" nie wilki... Jeśli chodzi o mnie zawsze preferowałem bardziej naturalnie wyglądające umaszczenia, no ale nadal nasuwa mi się pytanie czy część artów mógbłym wykorzystać tutaj (jestem do niektórych przywiązany w sensie że jeśli mialbym grać Blackmoore'm - jedna z moich postaci - to nie wyobrażam sobie roleplayowania nim ze zdjęciem zamiast arta)?

Salve!

Salute!

Ładne przedstawienie sie. Wnioskując do adnotacji - należysz do grona tych rysujących?

Co do obszerności postów, dobrze, że lubisz się rozpisać, zawsze fajnie to buduje klimat, nakreśla trochę bardziej postać, jej charakter. No i oczywiście bardziej to wciąga. :)

No i jeśli chodzi o tych co gryzą... nie gryzie nikt, chyba, że fabularnie. :D

Salve!

No właśnie nie ;D
Talentu u mnie za grosz. Stąd zawsze starałem się kompensować to w postach, i z czasem stałem się przynajmniej rozpoznawalny (na jednym z forów) i okazjonalnie dostawałem fan-arty (nie licząc 'komisji').
Duszę bym sprzedał za talent i możliwości rysowania jak niektórzy artyści, nie będę kłamać. :D

To jaki jest status artsów na dysharmonii? Mam galerię na DA i Weasylu jeśli ktoś chce zerknąc.

Salve!

:D

Nie chodziło mi o status artystów tylko "artsów". Aka czy mógłbym stworzyć postać z wykorzystaniem tego co mam. Np tego - !Uwaga! krew (choć bez przesady). Jak widać umaszczenie mojego wilka jest kolorystycznie naturalne. Ale już sam wzór nie jest.

O takie rzeczy mi chodzi.

Salve!

A w ten deseń. O to musisz już raczej administrację pytać, na pw, ew w odpowiednim dziale. Bo tak to istnieje możliwość barwienia futra, ale takie naturalne wzory chyba nie są problemem. Jednak lepiej, by w tej kwestii wypowiedział się ktoś "z góry."

Salve!

Okej, rozumiem. Ten wątek podesłany przez MG na czacie będzie odpowiedni rozumiem?

I mogłabyś objaśnić myśl z barwieniem futra? Już wyczytałem że jest taka możliwość i że nad tym poniekąd niektóre watahy obecnie pracują,

Salve!

Wszystko w sumie o futrach i barwnikach jest tutaj: viewtopic.php?f=9&t=181

Masz tu podane jakie mniej więcej odcienie można stosować do barwienia futer, jednak dobrze też wiedzieć jak i z czego wytworzyć odpowiedni barwnik. Jest to opcja dowolna, watahy to robią, głównie po to, by np. oznaczyć osobników o danej randze, wyróżnić kogoś. Jednak to też nie jest obowiązkowe. :) No i kwestia tego, czy to będą wzory, czy np. jedna lapa tylko. To jest akurat dowolne.