Neko Atsume (i inne ciekawe gry na komórkę)

Jakie macie ulubione gry na komórkę? Jest jakaś która wciągnęła was tak mocno, że ciągle w nią wchodzicie?
Ja mogę przytoczyć szachy - te najzwyklejsze, jestem fanką szachów i cieszę się, że ostatnio wpadłam na pomysł na pobranie ich. Wciągają, serio. No i to też taki nostalgiczny powrót do dzieciństwa dla mnie, zawsze, od kiedy pamiętam grałam z ojcem w szachy i inne gry jakie można rozegrać na szachownicy.
Uwielbiam też octopus, platypus i zebra evolution, gierki niby proste i głupie ale ile radochy dają.
Czekam z niecierpliwością na to aż wyjdzie pokemon go, nie mogę się doczekać aż zacznę chodzić po mieście i łapać wszędzie jakiegoś pokemona. Jestem ciekawa jak rozwiążą problem ich występowania zależnie od miejsca na ziemi i tak dalej.
A z takich co najbardziej mnie wciągnęły.. Teraz nie mogę się oderwać od Neko Atsume. W gruncie rzeczy nic się w tej grze nie robi tylko wystawia zabawki i karmę dla kotów i patrzy jakie koty przyszły, one z kolei zostawiają w prezencie rybki, za które kupujemy kolejne rzeczy. Niby wielkie nic, bo żadnej innej interakcji z tymi kotami nie ma, można tylko na nie patrzeć i im zrobić zdjęcie, ale jakoś tak.. Ciągle sięgam po komórkę żeby zobaczyć jakie koty mi przyszły tym razem <3
Always keep your foes confused. If they are never certain who you are or what you want, they cannot know what you are like to do next. Sometimes the best way to baffle them is to make moves that have no purpose, or even seem to work against you.

Neko jest wciągającą grą, choc jak wspomniałaś - jedyne co robisz to szczątkowa interakcja z kotami. Jednak tu jest coś co od dawna się stosuje w różnego typu mediach, mianowicie- co się stanie? Jaki kotek przyjdzie? To trochę jak z przerwanym odcinkiem serialu z kochanym skrótem CDN, czy też serie książek. To wzbudza ciekawość, ale przez samą grafikę i sposób w jaki wszystko się tam odbywa jest to naprawdę fajna gra/aplikacja. :D

Na pokemony też czekam, jednak mam baardzo stary telefon (10 lat) więc sobie nie poużywam. :(

Z kolei co do moich gustów- uwielbiam grać w sudoku. Nauczyłam się grać w to dzięki komórce właśnie i nudnym lekcjom matematyki w technikum. Przy chwilowym posiadaniu nowszego telefonu (który przetrwał miesiąc) pogrywałam w szachy, jak i pou.

Pou jest jedną z moich ulubionych gier. Przypomina mi trochę Simsy, troche Tamagochi. Tylko, że jego nie da sie zabić. :/

Ooo temat dla mnie xD Lubię się odmóżdżać na wykładach xD

Moja kolekcja:
-wszelkie 2048, uwielbiam i zawsze po jakimś czasie wracam xD
-Doodle Jump - kocham <3 zwyczajnie skakanie potworkiem po platformach jak najwyżej w górę, omijanie/zabijanie wrogów ale jest tak wciągające <3 Tło zmienia się im wyżej się skoczy *^*
-TripleTown - byłoby w najwyższym rankingu moich faworytów, gdyby nie to, że po jakimś czasie liczba ruchów do wykonania się kończy i trzeba bardzo długo czekać :/ (jeśli nie chce się płacić realną kasą) Mimo to warto zobaczyć :P
-Alphabear - gra tego samego developera co TripleTown. Równie słodka grafika i bardzo fajna gra ^^ Podobne do Scrabbles czy innych literowych gier
-Kingdom Rush - nie lubię gier tego typu, ale ta mnie wciągnęła xD Trzeba obronić królestwo przed najazdem różnych wrogich czarodziejów, wilków, wargów, orków i innych tego typu. Takie pixelki <3
-Blossom Blast Saga - kwiatki, niby nic niezwykłego, ale wciąga xD
-Rayman Adventures ^^
-Cut the Rope - czasem nadal wracam do tej gry
-Alchemy - niestety po jakimś czasie jak straciłam pomysł co jeszcze stworzyć i jak, znudziło mi się :c
-Alto - narciarz zjeżdża, zbiera lamy, omija przeszkody i ucieka przed evil lamą xD
-Agar.io - wolę wersję na komputer, ale ta też fajna
-Neko Atsume <333333

To be blind is not miserable; not to be able to bear blindness, that is miserable.
~*~*~
Zioła: Krwawnik x2, lulek czarny x4