Błotniste wybrzeże

Opuścił pysk, pogrążając się w rozmyślaniach. Wataha. Wataha z Finn. Z jednej strony miał ochotę powiedzieć, że tak, że zgadza się i cieszy. Z drugiej... Teraz cieszył się wolnością, niezależnością, był odpowiedzialny wyłącznie za samego siebie. Mógł iść gdzie chce i kiedy chce. A dołączenie do stada uziemiłoby go, nałożyło na jego barki obowiązki. Zmarszczył lekko nos. Finn kusiła go w niezrównany sposób, aż ciężko było się nie zgodzić... Nie chciał robić jej przykrości, ale...
- No nie wiem, Finn. - odparł, unikając jej wzroku. - Raczej nie nadaje się do życia w stadzie. Za bardzo mnie nosi, ciągle by mnie nie było. Żaden ze mnie pożytek. - odruchowo wstał i cofnął się o krok. Wiedział, że powinien się ogarnąć, ale jego umysł wszedł już w fazę ,,o boże, chcą cię w coś zaangażować. Zwiewaj!''. Wziął jednak głębszy oddech, a potem drugi i zmusił się do ponownego usadzenia zadka na ziemi. Jest już dorosły, musi umieć się kontrolować, nawet jeśli w środku czuje się nieco zagrożony. - Poza tym nie jestem jeszcze pewien, czy zostanę tu na dłużej. - dodał na koniec, obserwując jak Revirell się zbliża. Nieświadomie przechylił się nieco w tył, jakby chciał zwiększyć dzielącą ich odległość. Również sierść na karku lekko mu się podniosła, ale już nie tak, jak na początku. - Emm... witaj? - odparł, nie bardzo wiedząc co ma teraz tak właściwie zrobić. Całym ciałem czuł, że z małą czarną waderą było coś nie tak. Jego szósty zmysł wariował. Problem w tym, że Drieschot nie miał pojęcia dlaczego.

Idealny świat jest podróżą, nie miejscem.
♒ ♒ ♒

Błotniste wybrzeże

Jednak buc, jak zawsze wadera musi sama o wszystko dbać, bo oni się czują wolni i niezależni, chcą podróżować i nic nie wiedzą. Doskonale zamaskowała swoją złość i rozczarowanie, uznając że nie ma co okazywać po sobie słabości. Tylko że zrobiło jej się smutno, lecz i to zamaskowała. Nie, nie jest przecież słaba. Przecież jest Zmorą, morderczynią, wojowniczką. Da sobie radę sama jak wcześniej dawała, jeśli chce być z nią, dobrze, jeśli nie, też świetnie. Tymczasem zmartwiła się swoim urokiem osobistym, czyżby osłabł skoro uzyskała jedynie odmowę? Ach, nieważne!
- W porządku. Daj znać gdybyś coś zdecydował. - odparła spokojnie, nie dając po sobie znać w ogóle że czuje się gorzej. Bo i po co? Buce się nie przejmują, przejmują się jedynie sobą i swoimi jądrami, ot co. Z resztą może to i dobrze, może powinna jednak być sama. Przecież radziła sobie, wataha może zaczekać. Do czasu kiedy znajdzie się odpowiednie wilki, albo coś takiego, albo nawet może nie zaistnieć. W łbie Finnelyn myśli kłóciły się i rozszarpywały, ale lico wadery pozostawało zagadkowo nieruchome.
Walkę kończy jedynie śmierć.

Błotniste wybrzeże

Nic po sobie nie pokazała, ale to sprawiło, że Drieschot momentalnie zdał sobie sprawę, że przegiął. Ukrycie się za maską wyraźnie dało mu to do zrozumienia. A to sprawiło, że jeszcze bardziej chciał się wycofać. Jednocześnie jednak wiedział, że nie może teraz tego zrobić... Więc tak miotał się w środku. W porównaniu do Finn, po nim było jednak doskonale widać tę wewnętrzną walkę. Stulił uszy, spoglądając raz w jedną, raz w drugą stronę. - Znaczy... - zaczął, po czym zaciął się na chwilę. - Ja... - znów przerwa, tym razem dłuższa, którą poświęcił na przemyślenie, co właściwie chce powiedzieć. - Mógłbym spróbować. Chciałbym spróbować. - poprawił się szybko, w ostatniej chwili gryząc w język, żeby nie dodać ,,chyba''. Nie czuł się z tym dobrze, ale właśnie zdał sobie sprawę, że nie chce jej zawieść. Może nie będzie źle? Jakiś czas wytrwa, a jak stado się umocni, będzie mógł wrócić do swojego włóczęgostwa...
Westchnął. Sprawa zrobiła się trochę beznadziejna. To wymagało dłuższej rozmowy, którą jakoś nie bardzo miał chęć przeprowadzać przy Revirell. - Chciałbym przejść się z tobą, Finn, i porozmawiać w cztery oczy, jeśli twojej znajomej to nie przeszkadza. Proszę. - powiedział w końcu, podnosząc się do stój. Chciał, aby Finnelyn zrozumiała chociaż w części, czym spowodowane są jego obawy. Nie widział innego rozwiązania w tej chwili.

//sorki Rev za wtranżolenie się w kolejkę... :p//

♒ ♒ ♒

Błotniste wybrzeże

Trąciła wilgotnym nosem bok szyi Zmory, bo chociaż wojowniczka nijak nie dawała po sobie poznać zawodu spowodowanego odmową, Hebanowa brała pod uwagę taką możliwość. A nawet, jeśli nie zrobiło jej się przykro, drobna pieszczota nie była niczym niestosownym, toteż Rell przesunęła truflę wyżej, rozgarniając smoliste kosmyki i lekko masując skórę. Musnęła jeszcze odsłonięte miejsce ciepłym językiem, przylizując sierść, nim znów wlepiła księżyce ślepi w Dri. Kruczyca zastrzygła prawym uchem, z lekka przechylając trójkątną głowę w bok. Zastanawiała się, czy winna zdradzić swe imię basiorowi. Finnelyn była tuż obok, w razie ataku ze strony Jednookiego powinna ją obronić. O ile ten w ogóle zapamiętał jej miano...
- Revirell. - Zaryzykowała. Ciemne wargi uniosły się odrobinę w czymś na wzór subtelnego uśmiechu, takiego najzwyklejszego, jakim można obdarzyć nowo poznanego osobnika. Odczekała chwilę, śledząc reakcję samca i, o ile nie postanowił pozbawić jej kilku kłaków, odezwała się znowu, nie pozwalając niezręcznej ciszy wypełnić dzielącej ich przestrzeni. - Widzę, że znasz się na ziołach. Na wschód stąd są góry, poza granicą lasu prawdopodobnie całkiem nieźle je widać. Wśród szczytów znajduje się jezioro. Znalazłam tam szałwię i krwawnik. Z kolei u podnóża, gdzie w skalnych ścianach mieszczą się groty, znaleźć można tymianek. - Podzieliła się pozyskanymi informacjami, w końcu był jej kolegą po fachu. Niestety nie była w stanie określić, gdzie znajdował się wierzbowy zagajnik, bowiem idąc za Orionem była na tyle słaba, iż nie odnotowała trasy. Później poszuka tamtej miejscówki...

Błotniste wybrzeże

O, to teraz by chciał? Dobrze że świetnie się maskowała, bo parsknęłaby drwiącym śmiechem. Zamiast tego cierpliwie słuchała i czekała aż Drieschot na coś się zdecyduje, a kiedy wreszcie się odezwał, wymusiła na sobie lekki, zachęcający uśmiech. Chociaż teraz była na tyle zrażona że już sama nie wiedziała czy nadal chce mieć z tym bucem coś wspólnego czy też nie. Mimo to, wiedziała że moooże jej przejdzie więc lepiej niczego nie psuć, z resztą przecież nie jest szczeniakiem i nie będzie robić histerii. Na pieszczotę Kruczycy nie zareagowała, jedynie spojrzała na czarną z pewnym uczuciem w oczach. Tak, wilczycom można ufać. Są niezmienne w swoich uczuciach i zawsze wiedzą, czego chcą i są w tym stałe.
- Jasne. W porządku, Rell? - odezwała się krótko, pod koniec wypowiedzi zwracając się do białookiej. Zdawałoby się, że właściwie nie zależy jej na tym czy bury będzie z nią czy nie, lecz naprawdę była porządnie rozdrażniona i zasmucona. Co znowu ją drażniło, bo nie była jakąśtam rozsmęconą, romantyczną podlotką. Była już dawno dorosła i sama zdecydowała o tym odchodząc od rodzinnej watahy. Musieli zadbać o młodsze szczenięta i Finnelyn byłaby tylko balastem. Z resztą miała wtedy ponad rok, a polowała samotnie od czasu kiedy miała zaledwie osiem miesięcy. Uczyła się szybko, otoczenie tego od niej wymagało, ona zaś była pojętna.

Błotniste wybrzeże

- Drieschot. - odparł odruchowo swoim obecnym mianem, myślami krążąc wciąż wokół Finn i jej propozycji. Stan ten przerwał widok tego, co Rell robiła przy szyi czarnej. Przez moment poczuł coś zbliżonego do ukłucia zazdrości i żalu, ale szybko się ogarnął. Nie był pewny dlaczego, ale towarzystwo tych dwóch wilczyc wyprowadzało go z wewnętrznej równowagi, chociaż obie działały na niego zupełnie inaczej. W jego głowie i uczuciach zaczynał panować taki chaos, że chyba będzie musiał poświęcić kilka godzin na medytacje, żeby to sobie uporządkować. A może za długo był samotny? Czyżby aż tak odwykł przez ten czas od normalnych kontaktów z innymi wilkami? Trochę go to przerażało. Ale najwyraźniej będzie musiał szybko nauczyć się nad tym panować. Na razie miał wrażenie, że wszystko dzieje się w przyspieszonym tempie, a on nie nadąża...
Zastrzygł jednym uchem, próbując skupić się na tym, co mówi do niego Revirell. Przez chwilę miał problem z kontaktem ze światem rzeczywistym, dźwięki i obrazy docierały do niego jakby zza półprzezroczystej bariery. Potrząsnął łbem - Rozumiem. Dziękuję. Rozejrzę się jeśli wypadnie mi tamtędy droga. - odpowiedział w końcu, skinąwszy lekko łbem.

♒ ♒ ♒

Błotniste wybrzeże

Odnotowała w pamięci imię basiora, na skraj świadomości spychając to dawne, nadane mu przez matkę. Nie chciałaby w przyszłości omyłkowo zagadnąć do niego starym mianem, chociaż pewnie zmyśliłaby na poczekaniu jakąś historyjkę, tłumaczącą wszystko. Machnęła ogonem raz, czy dwa i wstała energicznie. Zamierzała kontynuować zwiedzanie krainy, z Finnelyn, lub bez niej. W razie potrzeby mogły łatwo się namierzyć, zwietrzając odpowiedni trop. Ponadto Revirell czuła się już bardzo dobrze, o ile nie doskonale. Duża dawka ruchu i ogromne pokłady spożytego pokarmu robiły swoje. Oraz kąpiel, oczywiście. Nie była to jeszcze forma sprzed kilku miesięcy, lecz stan fizyczny Awanturniczki zmierzał ku dobremu. Czego nie można było powiedzieć o psychice…
- Możecie tu zostać, no chyba, że sceneria nieodpowiednia na pierwszy r… Pierwszą rozmowę po długiej rozłące. Nie widzę tu już więcej interesujących mnie ziół, więc udam się w dalszą drogę. – Błysnęła kłami w dziwnym uśmiechu i puściwszy Finnelyn oczko, jak gdyby coś sugerowała, odwróciła się o sto osiemdziesiąt stopni i miękkim truchtem ruszyła przed siebie, zamierzając prawdopodobnie obiec górskie pasma u ich podnóży i wrócić do groty, skąd mogłaby skierować się w kierunku wschodnim. Zaiste, azyl wśród skał był idealnym punktem odniesienia, dzięki któremu nie powinna się zgubić.

//zt

Błotniste wybrzeże

Odprowadził Revirell spojrzeniem , po czym ruszył przed siebie. Po chwili zwolnił, czekając aż Finn do niego dołączy. Przez chwilę szedł w milczeniu, myśląc o tym, co powinien jej powiedzieć. Żaden konkretny scenariusz tej rozmowy nie przychodził mu jednak do głowy, a on czuł się z tym coraz gorzej. Znał samego siebie na tyle, że wiedział, że nie może zbyt długo zwlekać, bo znów odezwie się w nim odruch obronny.
- Chciałbym ci wyjaśnić, Finn, o co mi chodzi. Nie mam wątpliwości co do bycia w jednym stadzie z tobą czy do watah w ogóle. Problem jest w tym, że nie dogaduję się z innymi wilkami na dłuższą metę. - powiedział, opuszczając lekko łeb. - Poza tym nie chcę, żebyś miała oczekiwania, które zawiodę. Wiesz, że mnie nosi, że nie mogę długo usiedzieć w jednym miejscu. Nawet jeśli trzymałbym się okolicy, to i tak ciągle by mnie nie było. - zatrzymał się i spojrzał na czarną, próbując odgadnąć jej myśli. Miał nadzieję, że zrozumiała o co mu chodzi i w czym widzi problem. Naprawdę był skłonny dołączyć, jeśli tylko zostanie zaakceptowany jego styl życia. Tylko czy Finnelyn coś takiego odpowiadało? Czy tego oczekiwała...? Obawiał się, że nie i dlatego miał wątpliwości.

♒ ♒ ♒

Błotniste wybrzeże

Na początku nie odzywała się, czekała spokojnie w głębi szalejąc z wściekłości, chętnie powyrywałaby Drie trochę kłaków, ale tak okazałaby że się przejmuje, a przecież się nie przejmowała. Nikt nie znał prawdziwej Finnelyn, tej części którą ukrywała za maską. Była na to za silna, zbyt zamknięta w sobie i dumna. Poza Revirell, z którą i tak nie rozwinęła bardzo mocnej relacji, nie miała bliskich. Zmora była samotniczką, co jednocześnie było jej słabością i mocną stroną. Nie przerywała buremu, nie gorączkowała się. Tylko budowała dystans, który wcześniej chciała zmniejszyć. Na moment utraciła czujność i uchyliła maski, pozwalając sobie na ciche, pełne irytacji i żalu westchnienie.
- A musisz? - skomentowała pierwszą część jego wypowiedzi. - Nie miewam oczekiwań. Nadzeje i owszem, ale to tylko nadzieje. Jestem dorosła i silna. Dam sobie radę.
To było wszystko. Cała jej lakoniczna, choć obszerna odpowiedź.

Błotniste wybrzeże

Przystanął, zdziwiony jej odpowiedzią. Tak po prawdzie, to spodziewał się czegoś innego. Albo ataku złości, albo prób namówienia go do zmienienia się. Finn nie zrobiła żadnych z tych rzeczy, co na moment odebrało mu zdolność wysłowienia się. Dotąd raczej wszyscy próbowali nagiąć go do swojej woli. A teraz...
Odkaszlnął, potrząsając głową. - A nie muszę? - zaśmiał się, po czym nieoczekiwanie liznął ją w ucho. Następnie wykonał szybki skok do przodu, poza zasięg jej kłów. Nagle poczuł się dziwnie lekki. Cofnął się jeszcze kilka kroków, opuszczając lekko łeb i na powrót poważniejąc. - Przepraszam, że sprawiłem ci przykrość, Finn. - powiedział. Nastawił uszy i posłał w jej stronę lekki uśmiech. Nie rozegrał tego dobrze. Ale najważniejsze, że sytuacja stała się bardziej jasna.

♒ ♒ ♒