Wybrzeże riasowe

#1
Źródło: unsplash


Upstrzona kępkami kosodrzewiny, dawno zalana dolina. Gdzieniegdzie wystające klify mogą dać radość śmiałkom - baczcie na to, aby nie był to wasz ostatni skok. Romantycy znajdą tu ukojenie wpatrując się w tonące w oceanie, krwistoczerwone słońce a łowcy zapolują na wszelkie ptactwo i ssaki kopytne. Miejsce pełne niepowtarzalnego uroku, i co najważniejsze, mięsa.Rośliny: bez czarny, szałwia, tymianek, rumianek
Zwierzęta: perlica, bażant, sarna, jeleń, bizon
Lokacja wymyślona przez Aemona.

Wybrzeże riasowe

#2
Wadera postanowiła wybrać się na polowanie bo bądź co bądź trzeba coś jeść. Tak więc szła sobie spokojnie wzdłuż wybrzeża próbując dostrzec jelenia. Jakoś tylko to zwierze chciała skonsumować. Próbowała już przecież młodej sarny więc cóż jej broni poznać smak mięsa dorosłego osobnika. Łapy stawiała na ziemi cicho lecz pewnie by nie spłoszyć zwierzyny jeśli jednak ją znajdzie. Puchaty ogon poruszał się lekko na boki a czarne futro było rozwiewane przez zimny wiatr. Próbowała usłyszeć jakiś odgłos jelenia czasami przystając w miejscu.
Linera

Wybrzeże riasowe

#3
Wynik rzutu: 6
Powodzenie.

Mimo, że Linera jeszcze tego nie wiedziała, była na dobrym tropie. Z każdą minutą, zbliżała się do stada rogaczy, które zatrzymało się nieopodal brzegu. Niektóre osobniki odpoczywały wylegując się na trawie, inne leniwie ją skubały, napełniając brzuchy, a młode jelonki energicznie brykały dookoła nich wszystkich, skupiając całą swoją uwagę na zabawie. Obecność całej tej zgrai jako pierwszy zaanonsował waderze wiatr, który przyniósł aż do jej nosa zapach roślinożerców. Wystarczyło jedynie przejść jeszcze trochę dalej, aż do pasa kosodrzewiny, który odpowiednio wykorzystany, dałby radę ukryć wilczą sylwetkę oraz pozwoliłby zbliżyć się na odpowiednią odległość, i ostatecznie zaatakować wybraną sztukę.

Wybrzeże riasowe

#4
Wilczyca uśmiechnęła się drapieżnie ukazując rzędy ostrych białych zębów kiedy zauważyła stadko jeleni i młodych jelonków. Powoli zbliżała się do nich uważając na każdy szmer czy patyk. Zignorowała młode osobniki pragnąc raczej upolować dużego zwierza. Wiatr wiał w jej stronę także nie obawiała się że zbyt szybko zorientują się o tym że tu jest zwłaszcza ze ukryła się za drzewami pokrytymi przez igły i prawie że stopiła się z cieniem który rzucały dzięki jej czarnemu jak noc futru. Zatrzymała się cztery metry od najbliższego dorosłego jelenia który akurat leżał bokiem do niej a pysk miał skierowany w drugą stronę. Nie czekając zbyt długo pędem wybiegła w jego stronę zgrabnie unikając jakiś przeszkód które to stawały jej na drodze. Będąc w bliskiej odległości od jelenia skoczyła z chęcią wbicia pazurów w grzbiet zwierzęcia i w gryzienia się w jego kark. Przed tym jeszcze przywołała swoją energie który mogła jej pomóc w starciu z rogaczem. Poczuwszy w sobie moc skierowała ją na jelenia którego chciała zaatakować by sprawić by ten miał problemy z widzeniem. Miała nadzieje że uda jej się zaatakować zwierze tak by nie miało szansy na obronę.

///Użycie "Zamieci"
Linera

Wybrzeże riasowe

#5
Atak Linery
Użycie umiejętności Zamieć.
Wynik rzutu: 1
Krytyczna porażka.

Unik jelenia
Unik nie jest konieczny.

Atak jelenia
Wynik rzutu: 9+2
30% z 11 ≈ 3 - działanie umiejętności Zamieć
Jeleń zadaje 8 punktów obrażeń.

Podsumowanie I tury:
Linera 110PŻ, 80E
Jeleń 50PŻ

Zdradziecki wiatr, który najpierw pomógł waderze dotrzeć do stada roślinożerców szybko obrócił się przeciwko niej, dzięki czemu jeleń zdążył poderwać się z ziemi, a szczęki samicy klapnęły w powietrzu. Zwierzę poruszało się gwałtownie, zdezorientowane przez nagły atak oraz zimne drobiny, które utrudniały mu widzenie. W odwecie, niemal na oślep skierowało rogi w stronę napastnika, szarżując w jego stronę. Teraz jedynie szybki uskok może uchronić waderę przed poważnymi obrażeniami.
E.
Ostatnio zmieniony czwartek 25 maja 2017, 19:30 przez Mistrz Gry, łącznie zmieniany 1 raz.

Wybrzeże riasowe

#6
Z gardła Linery zaczęło wydobywać się groźne warczenie kiedy nie udało jej się zatopić kłów w ciele ofiary. Zaraz jednak skupiona na przeciwniku obserwowała jego ruchy które były gwałtowne bowiem był prawie że ślepy. Zauważając że ten szarżuje w jej stronę szybko odskoczyła na lewo zaraz odwracając się w stronę rogacza. Tak łatwo mu nie odpuści nie ma tak! Szybko skoczyła ku jeleniowi chcąc przeorać jego prawy bok pazurami od góry do dołu. Zostawiając tym samym głębokie krwawiące rany.
Linera

Wybrzeże riasowe

#7
Unik Linery
Wynik rzutu: 7
Unik powodzi się.

Rzut na procent unikniętych obrażeń.
Wynik rzutu: 2
(2*10)+4=24%
Linera przyjmuje 6 punktów obrażeń.

Atak Linery
Wynik rzutu: 4
Linera zadaje 4 punkty obrażeń.

Unik jelenia
Wynik rzutu: 4
Unik powodzi się.

Rzut na procent unikniętych obrażeń.
Wynik rzutu: 4
(4*10)+20=60%
Jeleń przyjmuje 2 punkty obrażeń.

Atak jelenia
Wynik rzutu: 4+2
Jeleń zadaje 6 punktów obrażeń.

Podsumowanie II tury:
Linera 104PŻ, 80E
Jeleń 48PŻ

Co prawda Linera zdążyła uskoczyć przed śmiercionośnym porożem, lecz zamiast tego wpadła pod kopyta roślinożercy. Lekko poturbowana samica zdołała jedynie lekko zadrasnąć prawy bok swojej ofiary, zanim ta ponownie podjęła próbę ataku; tym razem postawiła na siłę swoich kopyt - w końcu raz już zadziałało. Nie minęła chwila a twarde racice zmierzały wprost w stronę czarnej wadery.
E.

Wybrzeże riasowe

#8
Kłapnęła szczękami niezadowolona. Kiedy tylko uchwyciła że zwierz chce ją potraktować racicami postanowiła szybko i sprawnie odskoczyć na bezpieczną odległość. Nie dając sobie ani jeleniowi chwili wytchnienia podbiegła do zwierzęcia najszybciej jak mogła i rzuciła się na bok najbliżej niej czyli prawy chcąc przorać go pazurami pozostawiając więc paskudne rany. Nie popuści mu tak łatwo. Jest zbyt uparta by poddać się w tej walce.
Linera

Wybrzeże riasowe

#9
Unik Linery
Wynik rzutu: 6
Unik powodzi się.

Rzut na procent unikniętych obrażeń.
Wynik rzutu: 4
(4*10)+4=44%
Linera przyjmuje 3 punkty obrażeń.

Atak Linery
Wynik rzutu: 10
Trafienie krytyczne. Nakłada krwawienie (-2pż/tura)
Linera zadaje 10 punktów obrażeń.

Unik jelenia
Wynik rzutu: 9
Unik powodzi się.

Rzut na procent unikniętych obrażeń.
Wynik rzutu: 6
(6*10)+20=80%
Jeleń przyjmuje 2 punkty obrażeń.
Jeleń przyjmuje 2 punkty obrażeń. (krwawienie)


Atak jelenia
Wynik rzutu: 7+2
Jeleń zadaje 9 punktów obrażeń.

Podsumowanie III tury:
Linera 101PŻ, 80E
Jeleń 44PŻ

Tym razem wadera, przynajmniej częściowo, dopięła swego. Po błyskawicznym uskoczeniu przed jelenimi kopytami zdołała dosięgnąć swojego przeciwnika, rozrywając pazurami jego skórę. Roślinożerca co prawda szybko zdołał odepchnąć samicę na bok, lecz otrzymane rany z pewnością skutecznie będą uprzykrzać mu najbliższe minuty, które miał spędzić na walce o swoje życie. Zwierzę przeniosło ciężar ciała na przednie nogi, tylne posyłając wprost w stronę zielonookiej.
E.

Wybrzeże riasowe

#10
Samica zamruczała radośnie widząc że w końcu udało jej się zranić zwierze. Odepchnął ją lekko jednak nie zważała na to skacząc szybko na prawą stronę. Nie czekając ani chwili ruszyła w stronę szyi zwierzęcia gdzie zatrzymała się i najszybciej jak potrafiła rzuciła się przeciwnikowi do gardła chcąc zatopić kły w delikatnej szyi rogacza gdzie była tętnica.
Linera

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron