Wybrzeże riasowe

Linera nie poddawała się. Wzięła sobie za cel zabicia tego irytującego rogacza. Zauważając jak ten unosi kopyta do góry odskoczyła szybko na bezpieczną odległość. Nie martwiła się tym czy oberwie. Utrzyma się na łapach dłużej niż ten jeleń na tych kopytach. Skoczyła wprost na lewy bok zwierzęcia chcąc przejechać po nim pazurami a jak się uda to się w niego wgryźć.
Linera

Wybrzeże riasowe

Unik Linery
Wynik rzutu: 6
Unik powodzi się.

Rzut na procent unikniętych obrażeń.
Wynik rzutu: 5
(5*10)+4=54%
Linera przyjmuje 6 punktów obrażeń.

Atak Linery
Wynik rzutu: 4
Linera zadaje 4 punkty obrażeń.

Unik jelenia
Unik powodzi się.

(6*10)+20=80%
Jeleń przyjmuje 1 punkt obrażeń.
Jeleń przyjmuje 2 punkty obrażeń. (krwawienie)

Atak jelenia
Wynik rzutu: 7+2
Jeleń zadaje 9 punktów obrażeń.

Podsumowanie IX tury:
Linera 65PŻ, 40E
Jeleń 18PŻ

Tym razem reakcja samicy przyniosła dość zadowalające skutki. Jedno z kopyt rogacza trafiło w ziemię, drugie zaś poraniło lekko bark wadery, której próba ataku kilka chwil później przyniosła roślinożercy znikome obrażenia. Może to zmęczenie, a może zwinność przeciwnika sprawiały, że nie była w stanie zadać mu większych ran? Cóż, najprawdopodobniej jest to mieszanka obu tych czynników. Nie przekreśla to jednak jeszcze polowania, fortuna zawsze może się odwrócić. Teraz jednak samica powinna skupić się na uniknięciu kolejnego ciosu swojego przeciwnika, który właśnie przeniósł ciężar cała na przednie nogi i teraz miał zamiar kopnąć ją ich tylną parą.
E.

Wybrzeże riasowe

Widząc jak jeleń pochyla się do przodu Linera szybko zrozumiała że musi zrobić unik. Odskoczyła w prawo chcąc uniknąć ciosu kopytami. Zaraz potem odbiła się od ziemi przy okazji czerpiąc trochę energii którą chciała posłać przed oczy rogacza w postaci białych zimnych drobinek. W tym samym czasie skoczyłam w stronę jego boku i brzucha mając na celu zranienie zwierzęcia które irytowało ją swoją wolą przeżycia.

//Użycie umiejętności "Zamieć"
Linera

Wybrzeże riasowe

Unik Linery
Wynik rzutu: 1
Unik nie powodzi się.
Linera przyjmuje 9 punktów obrażeń.

Atak Linery
Wynik rzutu: 8
Linera zadaje 8 punktów obrażeń.

Unik jelenia
Unik powodzi się.

(6*10)+20=80%
Jeleń przyjmuje 2 punkty obrażeń.
Jeleń przyjmuje 2 punkty obrażeń. (krwawienie)

Atak jelenia
Wynik rzutu: 4+2
30% z 6 ≈ 2 - działanie umiejętności Zamieć
Jeleń zadaje 4 punkty obrażeń.

Podsumowanie X tury:
Linera 66PŻ, 20E
Jeleń 14PŻ

Otrzymane wcześniej obrażenia oraz obolałe kości sprawiły, że wadera nie dała rady odskoczyć na czas i przyjęła na siebie pełne obrażenia. Szybko jednak pozbierała się z ziemi i z nową siłą natarła na upragniony, na nieszczęście nadal żywy, "obiad". Zwierzę jednak nie robiło sobie z tego nic - jego unik po raz kolejny okazał się wyjątkowo skuteczny. Tym razem jednak nie mogło wymierzyć w samicę tak dokładnie jak ostatnim razem - białe drobiny, które po raz kolejny pojawiły się obok niego skutecznie mu to uniemożliwiały. Niemniej jednak jedno z tylnych kopyt rogacza ponownie poszybowało w stronę barku Linery.
E.

Wybrzeże riasowe

Samica niemalże bez przerwy zbyt gwałtownie się zrywała, bądź nie do końca właściwie lądowała na glebie po agresywnych skokach. Na początku tego tak nie odczuła, lecz z czasem im dłużej męczyła kończyny tym częściej dawał o sobie znać dziwny dyskomfort. Skupiona na polowaniu Linera nie zwracała na niego uwagi, co z czasem zaowocowało bolesnym skurczem mięśni w lewej, tylnej łapie. By pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia i móc dalej kontynuować polowanie, samica będzie musiała rozmasować objęte skurczem miejsce. To jednak zadziała tylko na chwilę, po pojedynku z jeleniem konieczne będą okłady z serdecznika pospolitego.

/Linera dostaje skurczu mięśni.
Ostatnio zmieniony niedziela 16 lip 2017, 21:12 przez Mistrz Gry, łącznie zmieniany 1 raz.

Wybrzeże riasowe

Pisnęła z bólu kiedy jednak oberwała a zaraz potem rogacz uniknął jej ciosu. Kiedy przyuważyła kopyto lecące w jej stronę spróbowała uniknąć tego ciosu i czmychnąć pod niego żeby pazurami i kłami uszkodzić jego brzuch i podbrzusze a potem umknąć spod niego nie narażając się już na te głupie kopyta. Warczała groźnie przez cały czas próbując nie dać po sobie poznać że wszystko ją boli.
Linera

Wybrzeże riasowe

Unik Linery
Wynik rzutu: 1
Unik nie powodzi się.
Linera przyjmuje 4 punkty obrażeń.

Atak Linery
Wynik rzutu: 10
Trafienie krytyczne. Nakłada krwawienie (-2PŻ/tura)
Linera zadaje 10 punktów obrażeń.

Unik jelenia
Wynik rzutu: 9
Unik powodzi się.

(5*10)+20=70%
Jeleń przyjmuje 3 punkty obrażeń.
Jeleń przyjmuje 4 punkty obrażeń. (krwawienie łącznie)

Atak jelenia
Wynik rzutu: 4+2
Jeleń zadaje 6 punktów obrażeń.

Podsumowanie XI tury:
Linera 62PŻ, 20E
Jeleń 7PŻ

Kły wadery zahaczyły o bure podbrzusze, głęboko rozcinając skórę, zaledwie sekundę przed unikiem zwierzęcia, który to uchronił je od poważniejszymi obrażeniami. Nie tylko samica była obolała, jeleń także ledwo trzymał się już na drżących nogach. Z chwili na chwilę z jego ran sączyło się coraz więcej czerwonej posoki. Zapewne nawet gdyby Linera postanowiła teraz odpuścić rogacz i tak wykrwawiłby się na śmierć w ciągu zaledwie kilku godzin, może nawet minut. Desperacko, ostatkiem sił próbował jednak nadal odgonić napastniczkę swoimi twardymi rogami.
E.

Wybrzeże riasowe

Prawie zawyłam chcąc okazać swoją radość kiedy ujrzała że ten zwierz zaczyna wreszcie tracić swoje siły. Spróbowała uskoczyć przed rogami jelenia żeby zaraz skoczyć ku jego szyi i próbując zmiażdżyć mu gardło za pomocą swoich szczęk. Już czuła posmak zwycięstwa będąc tak blisko pokonania roślinożercy. Włożyła w ten atak wszystkie siły które ostały się w jej zmęczonym ciele.
Linera

Wybrzeże riasowe

Unik Linery
Unik nie powodzi się.
Linera przyjmuje 6 punktów obrażeń.

Atak Linery
Linera zadaje 5 punktów obrażeń.

Unik jelenia
Wynik rzutu: 3
Unik nie powodzi się.
Jeleń przyjmuje 5 punktów obrażeń.
Jeleń przyjmuje 4 punkty obrażeń. (krwawienie łącznie)

Jeleń umiera.

Podsumowanie XII tury:
Linera 56PŻ, 20E
Jeleń - martwy

Jeleń padł na ziemię, gdy wadera chwyciła kłami za jego gardło. Nie wyrywał się już. Nie mia na to siły. Tak właśnie zakończyła się walka, która obie strony kosztowała wiele wysiłku. Drapieżnik, skończył poobijany, lecz dopiął swego, rogacz zaś padł od otrzymanych obrażeń.
E.

Wybrzeże riasowe

Zawyłam radośnie kiedy zwierz padł martwy na ziemię a w pysku poczułam wspaniały smak krwi. Rozerwałam mu gardło po czym brzuch ruszyłam do brzucha. Kłami rozrywałam skórę martwego rogacza chłeptając jego posokę wypływającą z stygnącego ciała. Całe mięso wydarłam a wnętrzności także pochłonęłam, Oblizałam pysk rozkoszując się smakiem ofiary. Po chwili ciało było prawie że puste w środku. Zastanowiłam się co by tu z nim zrobić a po chwili wpadłam na jakże genialny plan. Odgryzłam kopyta od skóry i futerka. Kości wyciągnęłam i rozgryzając jedna po drugiej zostały przeze mnie zjadane. Jakoś chciałam uczcić swą wygraną więc wzięłam czaszkę zwierzęcia z rogami. Założyłam sobie ją na głowę po bokach rogów robiąc miejsce na moje uszy.. Zamerdałam ogonem zadowolona z tego trofeum i ruszyłam przed siebie. Czas zająć się moim obolałym ciałem. Ruszyłam więc dalej.

//zt do zachodniego brzegu jeziora
Linera