1. Forum

  1. Wybrzeże

   10 Tematy 293 Posty

   Rozległe nadmorskie obszary położone na samym południu Konkordii. Okolica jest tu niezwykle zróżnicowana, na wybrzeżu występują zarówno podmokłe zarośla pośród rozgałęzień uchodzącej do morza rzeki, jak i piaszczyste zatoki oraz mierzeje. Część linii brzegowej naznaczają kamieniste plaże. Dzięki pojawiającym się od czasu do czasu brodom można dostać się na niektóre położone tuż przy linii brzegowej wysepki.

   1.   Delta rzeki
   2.   Archipelagi
   Tematy: 10
   Posty: 293
  2. Puszcza na zachodzie

   12 Tematy 672 Posty

   Tereny zajęte przez Przebłysk Jutra:
   Jamy wśród korzeni drzew, Serce lasu, Wodospad

   Gęsty las liściasty położony na zachodzie krainy, z jednej strony w sąsiedztwie piaszczystych obszarów, z innych zaś całkiem blisko łańcuchów górskich. Z racji położenia w obrębie środkowego biegu głównej rzeki biegnącej przez te ziemie, oprócz suchszych miejsc znajdą się tu też tereny podmokłe, naznaczone działalnością wijącego się wodnego cieku. Na obszarze należącym do puszczy znajduje się pokaźnych rozmiarów wodospad.

   1.   Środkowy bieg rzeki
   Tematy: 12
   Posty: 672
  3. Łańcuch górski

   18 Tematy 728 Posty

   Łańcuch wysokich gór zlokalizowany w centralnej części krainy. Są to zdecydowanie najwyżej położone tereny w obrębie Konkordii, naznaczone wieloletnią działalnością górotwórczą, spływu wody po stokach oraz - jak głoszą pewne podania - dziwną, magiczną aurą. Dwa najwyższe pasma, rozdzielone obszerną przełęczą, otoczone są porośniętymi kosodrzewiną kamienistymi terenami, które tworzą podnóże gór.

   1.   Pasmo wschodnie
   2.   Pasmo zachodnie
   3.   Podnóże gór
   Tematy: 18
   Posty: 728
  4. Las wschodni

   17 Tematy 689 Posty

   Rozciągające się od samego skraju gór aż po daleki wschód tereny gęstych iglastych lasów. Krajobraz kniei jest bardzo zróżnicowany, występują tutaj liczne pagórki, wyrwy, rowy oraz wysokie urwiska. Świerki wraz z sosnami szczelnie otulają wszystkie nierówności terenu. Nie brakuje tutaj również równin porośniętych soczystą trawą. Miejsce bogate w najróżniejsze gatunki roślin oraz pełne potencjalnych kryjówek.

   1.   Skraj lasu
   Tematy: 17
   Posty: 689
  5. Dopływ rzeki

   10 Tematy 452 Posty

   Tereny zajęte przez Szepczące Cienie:
   Łąka nad jeziorem, Wąski potok, Wysepka na jeziorze

   Teren wokół dużego jeziora z którego głębin wypływa rzeczka, aby następnie połączyć się z głównym ciekiem wodnym krainy. Krajobraz w pobliżu dopływu rzeki jest dość mocno zróżnicowany, wzdłuż linii brzegowej akwenu występują podmokłe tereny, często porośnięte gęstymi szuwarami. Nie można również narzekać na brak popularnej w całej krainie gęstej, leśnej roślinności. Na zbiorniku wodnym uformowała się charakterystyczna, niewielka wysepka, na którą zwierzęta są w stanie się dostać.

   Tematy: 10
   Posty: 452
  6. Trzęsawisko

   10 Tematy 277 Posty

   Obszar, na którym spotykają się dwie rzeki - główna wraz ze swoim dopływem. Na tym terenie wykształciły się rozległe, trudne do pokonania, podmokłe obszary stanowiące idealne środowisko do rozwoju komarów i innych nieznośnych owadów. Miejsce szczególnie gęsto zarośnięte przez roślinność bagienną. Podłoże bywa tu zdradzieckie, zdarza się, że młode zwierzęta zapuszczające się na te tereny nigdy już nie wracają.

   1.   Wierzbowy zagajnik
   2.   Torfowisko
   Tematy: 10
   Posty: 277
  7. Świetlisty Gaj

   7 Tematy 390 Posty

   Miejsce położone przy jednym z obszernych zakoli rzeki. Część ziem jest tu wilgotna, jednak nie tak niebezpieczna jak podłoże trzęsawiska. Są to tereny, na których rozwinęło się wiele różnych gatunków roślin, a także niespotykane w innych zakamarkach krainy grzyby. Mają one bowiem nietypowe, nadnaturlanie jasno turkusowe ubarwienie oraz bije od nich niezidentyfikowany, jaskrawy blask. Bez wątpienia jest to najjaśniejszy oraz najbardziej nietypowy punkt Konkordii.

   Tematy: 7
   Posty: 390
  8. Wydmy

   11 Tematy 261 Posty

   Tereny okupowane przez Wyznawców Wilka, których strzegą zmutowanych żmije. Woda w oazie jest skażona.

   Teren względnie najmłodszy ze wszystkich ziem będących częścią krainy. Suche, piaszczyste tereny zaczęły powstawać zaledwie kilkaset lat temu, jednak ich pojawienie się już wpłynęło w dość znaczący sposób na okolicę - rzeka, jaka niegdyś wypływała z niewielkiego jeziorka na samym zachodzie tych okolic wyschła, stając się martwym wodnym ciekiem, a jeziorko zyskało bardziej wygląd oazy i jest tylko wspomnieniem swojej dawnej świetności. Brak wody wpłynął też na roślinność, dominują tu sukulenty i cierniste krzewy. Rozwój tych ziem nie wydaje się być jednak przypadkowy - wzory rzeźbione przez wiatr w niektórych skałach zdają się do złudzenia przypominać runy.

   Tematy: 11
   Posty: 261

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość