Problem z wybory pompy ciepła
15 kw. 2021

Problem z wybory pompy ciepła

Post by Redaktor

Na którą się zdecydować?

Jeśli jesteśmy na etapie planowania montażu popy ciepła w naszym domu, to warto z pewnością zaznajomić się dokładnie z ofertą wszystkich producentów. Do tego powinniśmy porównać cechy jak i także parametry urządzeń nas interesujących. Uda się to dzięki prześledzeniu stron po frazie pompy ciepła. Jedno jest pewne – wybór mamy naprawdę ogromny. Dobór właściwy pompy ciepła jest niezmiernie ważny. Osoba bez odpowiedniej wiedzy naprawdę sobie nie poradzi. Musi to być osoba posiadająca wiedzę stosowną. Taką osobą będzie projektant czy też instalator grzewczych instalacji. Opierając się na informacjach pozyskanych, swojej technicznej wiedzy oraz także na odpowiednich narzędziach, na pewno dobrze nam dobierze do naszego domu pompę ciepła.

pompy ciepła

pompy ciepła

Nie jest to łatwe.

Co jak co, ale sam dobór pompy łatwy nie jest. Wymaga dokładnego przeanalizowania ważnych kwestii. Krok pierwszy to odpowiedź na pytanie jaką ona będzie pełniła funkcję w naszym domu? Chodzi o to czy ma przygotować wodę ciepłą użytkową czy też może ogrzewać nam budynek? Musimy także wiedzieć czy ma działać w sposób samodzielny, a może jedynie wspomagać pracę kotła? Jest także możliwość zapewnienia także latem chłodzenia. Czy taką funkcję powinna spełnić również nasza pompa ciepła? Gdy na pytania te poznaliśmy już odpowiedzi, to powinniśmy umiejętnie rozważyć wszelkie ograniczenia oraz możliwości, które wynikają chociażby ze specyfiki naszej działki oraz także budżetu, którym dysponujemy.

Podstawowe kryteria.

Jeśli pompa ciepła nie będzie tylko ogrzewać użytkowej wiedzy, a ma przede wszystkim ogrzewać nasz budynek, to kwestią zasadniczą jest wybór źródła dolnego, z którego bezpośrednio urządzenie dane pobiera energię. Wodne pompy ciepła są dosyć rzadko wybierane z uwagi na to, że niewiele jest posesji z dostępem do źródła odpowiedniego powierzchniowej czy też podziemnej wody. Jak widać na załączonym obrazku wybór pompy wcale nie jest taki prosty. Musimy się na tym znać, aby pompa ciepła była wybrana odpowiednio.

0 Comments

Leave a Comment