Opłaty dla osób niepełosprawnych za parkowanie
13 sty 2019

Opłaty dla osób niepełosprawnych za parkowanie

Post by Redaktor

Kraków coraz bardziej poszerza zasięg płatnego parkowania. Jest to związane z dużą ilością samochodów napływających do centrum miasta, co uprzykrza życie i funkcjonowanie mieszkańcom, oraz obciąża zanieczyszczeniami.  W ten sposób, oraz tworząc parkingi na obrzeżasz miast, przy pętlach komunikacji miejskiej miasto chroni się także przed korkowaniem centrum, chcąc aby mieszkańcy przerzucili się na komunikację miejską. Co w takim wypadku mają zrobić osoby niepełnosprawne.

Czy inwalidzi płaca za parking w strefie płatnego parkowania.

W miejskiej strefie płatnego parkowa są przewidziane koperty dla osób niepełnosprawnych. Od niedawna koperty dla lepszej widoczności w całej Polsce mają jednolite oznakowanie w postaci białej koperty z symbolem inwalidy na niebieskim tle. Te miejsca postojowe są szersze od standardowych co ułatwia wysiadanie i wsiadanie do samochodu osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.  Te miejsca dostępne są wyłącznie dla osób posiadających odpowiedni dokument uprawniający do parkowania na takich miejscach. Osoby niepełnosprawne za parkowanie na pozostałych miejscach są obowiązane do uiszczenia opłaty – w przypadku Krakowa można wykupić miesięczny abonament który jest dużo niższy niż standardowy w cenniku.

Lotnisko

A jak sprawa wygląda w pozostałych miejscach gdzie jest ograniczona ilość miejsc parkingowych -na przykład w okolicach portu lotniczego. Przy lotnisko istnieją miejsca, gdzie bezpłatnie możemy wjechać po to aby zawieźć lub odebrać podróżnych. Jeśli jednak chcemy na czas wyjazdu zostawić swoje auto na parkingu najlepiej jest sprawdzić cenę oraz dostępność odwiedzając stronę parkingwbalicach.pl/ .

Tags:

0 Comments

Leave a Comment