Jak odnowić zmatowione reflektory samochodowe
19 gru 2020

Jak odnowić zmatowione reflektory samochodowe

Post by Redaktor

Podstawowym zadaniem reflektorów samochodowych jest oświetlanie drogi podczas jazdy po zmierzchu. Niestety zdarza się, że tworzywo użyte do produkcji lamp po kilku latach użytkowania matowieje, co może negatywnie wpływać na poziom widoczności. W takiej sytuacji warto odwiedzić warsztat zajmujący się regeneracją reflektorów.

Przygotowanie reflektorów do szlifowania

Prace regeneracyjne rozpoczyna się od dokładnego umycia i osuszenia reflektorów. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie wszelkich plastikowych elementów za pomocą taśmy maskującej. Po wykonaniu tych czynności fachowiec przystępuje do szlifowania zewnętrznej powierzchni za pomocą szlifierki elektrycznej wyposażonej w namoczone w wodzie krążki ścierne. Szlifowanie to najważniejsza część prac, dlatego powinno być wykonywane przez doświadczoną osobę. Jeżeli kogoś interesuje profesjonalne polerowanie reflektorów Kraków jest miejscowością, na terenie której działają firmy świadczące tego rodzaju usługi.

Polerowanie i zabezpieczenie powierzchni reflektorów

Kolejnym etapem prac jest polerowanie oszlifowanych lamp przy użyciu pasty polerskiej. Po uzyskaniu szklistej powierzchni pozostałą pastę usuwa się za pomocą płynu do szyb lub rozcieńczonego płynu do mycia naczyń. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie odnowionej powierzchni. Do tego celu używa się środka do konserwacji reflektorów z płynem UV. Aplikacja środka odbywa się za pomocą miękkiej szmatki. Coraz więcej firm oferuje kompleksowe usługi serwisowe samochodu. Jeśli ktoś szuka warsztatu, w którym jednocześnie wykonany będzie zarówno auto detailing, jak i wymiana oleju Kraków jest miastem, które warto odwiedzić.

0 Comments

Leave a Comment