Czyszczenie rur – dlaczego to tak ważne?
18 sty 2022

Czyszczenie rur – dlaczego to tak ważne?

Post by Redaktor

Kanalizacja to ważna instalacja w każdym budynku, szczególnie mieszkalnym. Odprowadza wodę wraz z nieczystościami poza budynek do kanału ulicznego, przydomowej oczyszczalni albo szamba. Czyszczenie rur, odpływów i dbanie o drożność całej instalacji to obowiązek, który spoczywa na właścicielu obiektu. Dlaczego to zadanie jest tak ważne? Możemy wskazać na kilka ważnych powodów.

1. Brak odpływu brudnej wody

Wraz z gromadzeniem się brudu w rurach kanalizacyjnych, powstaje zator. Jego obecność w instalacji można poznać po tym, że woda w zlewie, wannie czy brodziku bulgocze i wolniej odpływa. Z czasem instancja przestanie być drożna i przestaje odprowadzać ścieki. W najgorszym przypadku nieczystości wylewające się z zatkanego sanitariatu zabrudzą pomieszczania, narażając właścicieli na spore nieprzyjemności, w tym straty finansowe.

2. Nieprzyjemny zapach

Zdarza się, że miejscami rury kanalizacyjne są położone ze zbyt małym spadem. Może to spowodować przestój wody i nieczystości. Materia organiczna rozkładając się, wydaje nieprzyjemny zapach, który ulatnia się poprzez odpływy w zlewie, wannie, brodziku. Podobnie dzieje się wtedy, gdy w rurze kanalizacyjnej zgromadzi się większa ilość osadu. Nieprzyjemny zapach jest oczywiście mało estetyczny dla mieszkańców i gości. Trudno go zneutralizować odświeżaczami powietrza.

3. Zagrożenie dla zdrowia

Słabo odpływająca woda i brudne rury to źródło i pożywka dla bakterii. Dbając o czystość pomieszczeń należy pomyśleć o higienie w zakresie kanalizacji.

Z uwagi na powyższe argumenty warto zadbać o czyszczenie rur. Kraków może poszczycić się znaczną liczbą firm wyspecjalizowanych w takich zadaniach. Korzystając z ich usług, udaje się uniknąć nieprzyjemności w zarządzanych obiektach.

 

0 Comments

Leave a Comment