Alfa Romeo, to marka trochę zapomniana w naszym kraju
20 lip 2022

Alfa Romeo, to marka trochę zapomniana w naszym kraju

Post by Serwis S.A.

Reklama: Sklep z odzieżą motocyklową Rybnik

Alfa Romeo, to bez wątpienia marka trochę pozostająca w cieniu innych włoskich producentów oraz konstruktorów samochodów, także mocno niedoceniana również gdy idzie o nasz kraj. Działa ona od 1906 roku, i w tym czasie światło dzienne ujrzało wiele różnorodnych kultowych wręcz niezapomnianych samochodów osobowych oraz wyścigowych.

Należy tutaj właśnie wspomnieć o tym, iż Alfa Romeo cały czas przecież działa w sektorze samochodów wyścigowych, czego przykładem może być jej występowanie w serii wyścigów F1 oraz wielu innych. W 2014 roku została ona przejęta przez koncern Fiata, ale w dalszym ciągu funkcjonuje niezależnie pod swoim szyldem. Giuletta, Sprint czy Arna oraz Spider, zaliczają się właśnie do tych najbardziej rozpoznawalnych i legendarnych modeli Alfa Romeo podobnie jak znany model którym jest Alfa Romeo 156.

Aktualnie w ofercie marki Alfa Romeo, znajdziemy między innymi SUV-a Tonale czy stylizowany na sportowy sposób Giulia GTA lub Stelvio jaki również w naszym kraju, sprzedaje się całkiem nieźle.

0 Comments

Leave a Comment